Masaż relaksacyjny we Wrocławiu

Villa Medica we Wrocławiu to nie tylko nowoczesne zabiegi rehabilitacyjne, ale również szeroka oferta masaży. Nasi doświadczeni specjaliści oferują szereg zabiegów - zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Rodzaj wykonywanego masażu dobierany jest do potrzeb oraz problemu, z jakim zmaga się pacjent. Dzięki temu masaże, które oferujemy, cieszą się tak wysoką skutecznością.

Jednym z rodzajów masaży, które oferuje nasze centrum rehabilitacji, jest masaż relaksacyjny. To idealne rozwiązanie dla osób, które zmagają się z obolałymi i zmęczonymi mięśniami. Masaż relaksacyjny pozwala łagodzić skutki stresu i napięcia oraz pozwala w pełni się odprężyć. Może być pomocny również w stanach przemęczenia oraz bezsenności.

Masaż tajski

Masaż tajski to zabieg, który liczy sobie ponad 2500 tysiąca lat. Mimo to wciąż jest jedną z najskuteczniejszych metod likwidowania napięcia mięśni oraz poprawy samopoczucia. Doskonale pomaga w problemach ze snem oraz licznych dolegliwości bólowych. To rodzaj masażu, który pomaga zwłaszcza osobom pracującym w jednej pozycji np. pracownikom biurowym.

Na czym polega masaż tajski? Jest to zabieg, w którym masażysta za pomocą całego swojego ciała stosuje różne techniki uciskowe o zmiennym natężeniu. Podczas zabiegu należy leżeć na średnio twardym materacu, co wspomaga dobroczynne właściwości tego masażu. Przekonało się o tym już wielu pacjentów, którzy zdecydowali się na ten zabieg.

Masaż bańką chińską

         

Masaż bańką chińską to kolejna propozycja, z której możesz skorzystać w naszym centrum we Wrocławiu. Polega on na masowaniu ciała specjalną bańką, w której, poprzez wypuszczenie powietrza, wytwarza się podciśnienie. Ten rodzaj baniek nie wymaga stosowania ognia, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejszy, niż tradycyjne bańki szklane.

W jakich sytuacjach warto stosować masaż bańką chińską? Przede wszystkim jest on niezwykle skuteczną metodą redukcji cellulitu. Nie jest to jednak jedyne jego zastosowanie. Pomóc może nam bowiem również w przypadkach bólu kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych oraz w problemach ze stawami. Doskonale pobudza krążenie, pomaga więc również osobom, które zmagają się z zaburzeniami układu krążenia.

Masaż balijski

Kolejnym rodzajem masażu oferowanym przez Villa Medica jest masaż balijski. Na czym polega ten zabieg? Najprościej wyjaśniając, jest to rodzaj masażu, który polega na stosowaniu szerokiej gamy dotyku - od delikatnych muśnięć po silne naciskanie punktów akupunkturowych. Dzięki temu pozwala nie tylko na głęboką relaksację, ale również ma przeznaczenie lecznicze.

Masaż balijski często połączony jest z aromaterapią, co sprawia, że jest jeszcze skuteczniejszy w swoim działaniu. To idealne rozwiązanie dla osób zestresowanych, pracujących przy komputerze oraz sportowców. Przyspiesza obieg krwi i limfy, dzięki czemu poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Potrafi łagodzić dolegliwości w bólach głowy, astmie oraz w bezsenności.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to jeden z najpopularniejszych rodzajów masażu. To zabieg, który nie tylko pomaga się zrelaksować, ale również może mieć lecznicze właściwości. Podczas masażu klasycznego napięcie mięśni znacząco się zmniejsza. Zabieg ten likwiduje nerwobóle, skurcze mięśni, działa pomocniczo w przypadkach bólu głowy oraz stawów. Często wspomagany jest aromaterapią.

Ten rodzaj masażu znany i stosowany jest od starożytności. Jego zbawienny wpływ na ciało jest nie do przecenienia. Jak już wspominaliśmy, służy głównie rozluźnieniu mięśni. Dodatkowo pobudza krążenie, a więc i usuwanie toksyn z organizmu. Może również poprawiać wchłanianie substancji leczniczych zawartych w kosmetykach lub maściach. Masaż ten polega na stosowaniu dotyku o różnej sile natężenia.

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami znany jest od starożytności. Stosowali go lekarze chińscy i hinduscy, którzy uważali, że ten rodzaj masażu nie tylko rozluźnia napięte mięśnie, ale również poprawia przepływ energii przez organizm. Podczas masażu odblokowuje się bowiem czakry, a więc ośrodki energii odpowiedzialne za różne funkcje naszego organizmu.

Masaż gorącymi kamieniami to doskonały sposób na odstresowanie się i relaks. Przyjemne ciepło pobudza krążenie krwi i limfy, dzięki czemu nasz organizm oczyszcza się z toksyn, a także przyspiesza procesy regeneracyjne. To idealny rodzaj masażu dla osób, prowadzących stresujący i szybki tryb życia. Dzięki niemu mogą osiągnąć równowagę i poczuć się lepiej.

Masaż wirowy, suchy, indonezyjski oraz kijami bambusowymi

W Villa Medica możesz skorzystać także z innych rodzajów masaży. Wśród nich oferujemy masaż wirowy, suchy, indonezyjski oraz masaż kijami bambusowymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie dopasować rodzaj masażu do Twoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Możesz więc liczyć na relaks i odprężenie oraz poprawę samopoczucia.