Rehabilitacja po artroskopiach we Wrocławiu

Artroskopia to częsty zabieg operacyjny, którego celem jest leczenie oraz szczegółowa diagnostyka stawów. Niestety, jak w każdym innym przypadku, zabieg ten nie pozostaje bez wpływu na nasze ciało. Po artroskopii mogą pojawić się trudności z chodzeniem, ból i brak pełnej sprawności. Czas leczenia po zabiegu można jednak skrócić. Rozwiązaniem jest odpowiednia rehabilitacja.

W przychodni Villa Medica oferujemy kompleksowe wsparcie i rehabilitację osób po zabiegu artroskopii. Szeroki zakres wykonywanych zabiegów oraz doświadczeni terapeuci sprawiają, ze czas rekonwalescencji staje się znacznie krótszy. Co więcej, cena leczenia w naszej przychodni we Wrocławiu jest bardzo atrakcyjna. Możesz również skorzystać z refundacji NFZ.

Artroskopia kolana

Artroskopia kolana to częsty zabieg, który stosuje się w przypadku zmian zwyrodnieniowych, po urazach, w wyniku których doszło do uszkodzenia łąkotki oraz w wielu innych przypadkach. Po artroskopii pacjent często odczuwa ból, a kolano jest mniej sprawne. Oferowane przez nas ćwiczenia mogą to zmienić, o czym przekonało się już wielu zadowolonych pacjentów.

Doświadczeni fizjoterapeuci z naszej przychodni mogą zająć się twoim kolanem bezpośrednio po zabiegu artroskopii. Nasze działania zmniejszają ból i stan zapalny, dzięki czemu leczenie trwa znacznie krócej. Co więcej, pacjenci korzystający z naszej terapii znacznie szybciej odzyskują pełną sprawność. Mogą nie tylko chodzić, ale nawet biegać.

Artroskopia biodra

Zwyrodnienie stawu biodrowego to częsty problem, który dotyka osoby w podeszłym wieku. Artroskopia biodra jest zabiegiem, który może uratować nas przed endoprotezą. Niestety, on również często wiąże się z dolegliwościami bólowymi, obrzękiem czy trudnościami w chodzeniu. Rozwiązaniem jest wczesne podjęcie profesjonalnej rehabilitacji.

W Villa Medica oferujemy kompleksową terapię dla osób, które przeszły zabieg artroskopii stawu biodrowego. Dbamy o to, by masa mięśniowa nie zaniknęła w wyniku braku ruchu, łagodzimy dolegliwości bólowe i pobudzamy organizm do szybszej regeneracji. Dzięki temu pacjenci, którzy zdecydowali się na fizjoterapię w naszej placówce, o wiele szybciej zaczynają być samodzielni.

Artroskopia barku

Kłopoty z barkiem to problem ludzi aktywnych fizycznie oraz uprawiających sporty. Kontuzje w obrębie tej części ciała często kończą się koniecznością wykonania zabiegu artroskopii, który pozwala nie tylko na zdiagnozowanie przyczyn bólu, ale również małoinwazyjne leczenie operacyjne. Mimo to, po tego typu zabiegu niezbędna jest rehabilitacja.

Villa Medica jest w stanie ci ją zapewnić (również na NFZ). Nasi doświadczeni specjaliści dbają o to, by pełna ruchomość ręki została zachowana, likwidują powstałe po zabiegu obrzęki oraz łagodzą ból Szeroki zakres zabiegów, jaki możemy zaoferować, sprawia, że jesteśmy w stanie skutecznie pomóc każdej osobie po artroskopii barku. Potwierdzają to zadowolone głosy pacjentów.

Nasze zabiegi i terapie

W Villa Medica możesz liczyć na pomoc doświadczonych fizjoterapeutów stosujących szereg nowoczesnych zabiegów i sprawdzonych terapii. Każdy przypadek jest indywidualnie analizowany przez naszych specjalistów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym pacjentom skuteczne rozwiązania ich problemów zdrowotnych. Przekonaj się o tym już dziś.