Rehabilitacja kolana we Wrocławiu

Stawy kolanowe są jednymi z tych, które najbardziej narażone są na powstawanie urazów, zmian zwyrodnieniowych oraz liczne przeciążenia i stany zapalne. Ich leczenie bywa długotrwałe, co więcej, często towarzyszy mu ból. Na szczęście, skuteczna rehabilitacja może pomóc w jego zmniejszeniu i odzyskaniu pełnej sprawności. Dlatego też jesteśmy dumni mogąc poinformować, że możesz poddać się jej w naszej przychodni.

Villa Medica z Wrocławia oferuje szereg zabiegów i terapii dla osób mających problemy z kolanami - niezależnie od rodzaju urazu (woda, stłuczenie, skręcenie) czy też typu operacji możemy zaproponować ci skuteczną pomoc w dobrej cenie. Możesz również zdecydować się na bezpłatne zabiegi dostępne w ramach umowy z NFZ. Wszystko po to, by szybciej odzyskać sprawność.

Po artroskopii i operacjach

Zabiegi operacyjne, wszczepianie endoprotezy, a nawet nieinwazyjna z pozoru artroskopia - to wszystko negatywnie odbija się na samopoczuciu oraz sprawności pacjenta. Aby mógł cieszyć się samodzielnością i brakiem dolegliwości bólowych, konieczna jest odpowiednia terapia. Nasi fizjoterapeuci są w stanie zapewnić ją każdemu pacjentowi.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie i specjalistyczną wiedzę, dzięki której jesteśmy w stanie pomagać osobom po zabiegach operacyjnych. Nasze działania przywracają sprawność, zmniejszają obrzęk i ból, a także wspomagają proces gojenia się. Dla każdego pacjenta opracowujemy indywidualny plan terapii dopasowany do jego potrzeb.

Skręcenie i zwyrodnienia stawów kolanowych

Stawy kolanowe podlegają dużym obciążeniom każdego dnia. Nic więc dziwnego, że łatwo o bolesną kontuzję jaką jest skręcenie. Może dojść do niej nawet podczas zwykłego spaceru. Co więcej, wieloletnie obciążenia sprawiają często, że dochodzi do zmian zwyrodnieniowych, które powodują ból, ograniczają ruchomość stawu oraz utrudniają codzienne funkcjonowanie.

W każdym z tych przypadków najważniejsza jest fizjoterapia. Szybko rozpoczęta rehabilitacja może zatrzymać powstawanie zmian zwyrodnieniowych lub przyspieszyć gojenie się łąkotki i więzadeł kolana po skręceniu. Właśnie dlatego warto skontaktować się z naszą placówką. Spośród wielu dostępnych metod terapii wybierzemy właściwą i zatroszczymy się o odzyskanie twojej sprawności.

Kolano biegacza i skoczka

Każda osoba, która jest aktywna fizycznie, musi liczyć się z możliwością doznania kontuzji kolana. Zerwane więzadła, tzw. kolano biegacza i skoczka, stany zapalne - to tylko niektóre z problemów jakie dotykają sportowców. Tymczasem większość osób aktywnych nie chce rezygnować z treningów. Na szczęście, nie musi to być konieczne.

W Villa Medica znajdziesz fizjoterapeutów, którzy doskonale znają problemy osób aktywnych fizycznie i wiedzą w jaki sposób się z nimi uporać. Oferujemy szereg zabiegów przywracających sprawność oraz przyspieszających procesy gojenia. Potrafimy dobrać idealne rozwiązania dla każdego sportowca dbając o to, by czas leczenia kontuzji nie wiązał się z utratą wypracowanej przez niego formy.

Rodzaje rehabilitacji i ćwiczeń

W Villa Medica doskonale rozumiemy, że nie ma złotego środka, który działałby na wszystkich. Dlatego nasze terapie zawsze uwzględniają problemy pacjenta, jego wiek, płeć, sprawność fizyczną oraz współtowarzyszące choroby. Chętnie sięgamy po sprawdzone metody, nie bojąc się jednocześnie wykorzystywać najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie rehabilitacji kolana.

W naszej ofercie znajdziesz różnorodne metody terapii manualnej, chętnie przeprowadzamy również ćwiczenia oraz podpowiadamy pacjentom w jaki sposób mogą samodzielnie pracować w domu, by jeszcze szybciej odzyskać sprawność i dobre samopoczucie. Dzięki temu nasza rehabilitacja przynosi doskonałe efekty i pomogła już wielu zadowolonym pacjentom.

Jeśli szukasz doświadczonych fizjoterapeutów, którzy są w stanie pochylić się nad tobą indywidualnie i opracować dopasowaną do twojego problemu terapię - zgłoś się do nas. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na opiekę prywatną czy też w ramach NFZ, możesz liczyć na skuteczną rehabilitację, dzięki której szybko poczujesz się lepiej i odzyskasz dawną sprawność.