Masaż balijski

Kolejnym rodzajem masażu oferowanym przez Villa Medica jest masaż balijski. Na czym polega ten zabieg? Najprościej wyjaśniając, jest to rodzaj masażu, który polega na stosowaniu szerokiej gamy dotyku - od delikatnych muśnięć po silne naciskanie punktów akupunkturowych. Dzięki temu pozwala nie tylko na głęboką relaksację, ale również ma przeznaczenie lecznicze.

Masaż balijski często połączony jest z aromaterapią, co sprawia, że jest jeszcze skuteczniejszy w swoim działaniu. To idealne rozwiązanie dla osób zestresowanych, pracujących przy komputerze oraz sportowców. Przyspiesza obieg krwi i limfy, dzięki czemu poprawia funkcjonowanie całego organizmu. Potrafi łagodzić dolegliwości w bólach głowy, astmie oraz w bezsenności.

Skurcze mięśni, ograniczona sprawność ruchowa, przebyta kontuzja, reumatyzm, bezsenność, stres i napięcie, depresja, przewlekłe bóle głowy? Polecamy Państwu masaż balijski, wykonywany we Wrocławiu, w naszym Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica. Jest to rodzaj masażu polegający na zastosowaniu szerokiej gamy dotyku, od delikatnych muśnięć po silne naciski punktów akupunkturowych oraz będący połączeniem wielu technik, m.in. masażu relaksacyjnego, refleksologii stóp i dłoni, aromaterapii oraz akupresury. Masaż balijski jest zabiegiem rozbudowanym, dzięki czemu jest wszechstronny i może być stosowany na wiele dolegliwości. Działa odprężająco i relaksująco, a jednocześnie redukuje dyskomfort i dolegliwości bólowe, co potwierdzają liczne opinie zadowolonych klientów. Jest masażem intensywnym, podczas którego dociera się do głębokich warstw mięśni stymulując ich pracę. Poniżej znajdziecie Państwo opis masażu balijskiego oraz wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania.

 

Opis masażu balijskiego

 

Masaż balijski wykonywany jest w pozycji leżącej. Trwa około 60 minut, po czym następuje etap wyciszenia i odpoczynku. Warto mieć na uwadze, aby 1-2 godziny przed masażem nie przyjmować posiłków. Dobrze jest mieć na sobie wygodne ubranie lub być okrytym ręcznikiem. Na czym polega masaż balijski? Przede wszystkim na naprzemiennym rozcieraniu, gładzeniu, uciskaniu oraz rozciąganiu określonych partii ciała. W tym celu masażysta używa nie tylko dłoni, ale także przedramion, odpowiednio balansując ciężarem swojego ciała. W trakcie masażu dużo uwagi poświęca się górnym partiom, przede wszystkim plecom, ramionom, głowie oraz karkowi. Poprzez uciskanie ściśle określonych miejsc i punktów na ciele, prowadzi się do usprawnienia krążenia krwi i limfy w organizmie, a także usunięcia zastojów energetycznych oraz przywrócenia prawidłowej cyrkulacji i równowagi energetycznej organizmu. W masażu balijskim ważną rolę odgrywają stosowane przez masażystę olejki eteryczne, które działają relaksująco i rozluźniająco. Masaż balijski zawsze odbywa się przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej.

 

Zalecenia do masażu balijskiego

 

Wykonywany przez nas masaż balijski we Wrocławiu w Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica, to doskonała propozycja dla osób zmęczonych, przepracowanych i zestresowanych, poszukujących relaksu i oczekujących rozluźnienia. Ponadto masaż balijski polecany jest osobom z bólami pleców, migrenami, bólami szyi oraz karku, osobom cierpiących na reumatyzm, po urazach narządów ruchu lub po kontuzjach sportowych, a także cierpiącym na bezsenność i depresję. Ze względu na zastosowanie olejków eterycznych, masaż balijski wpływa pozytywnie również na kondycję skóry. Działa nawilżająco i wygładzająco. Co więcej dobrze sprawdza się także w przypadku cellulitu.

 

Efekty masażu balijskiego:

 

Tego typu masaż intensywnie oddziałuje na organizm i daje wiele pozytywnych efektów. Wśród nich warto wymienić:

  • złagodzenie skurczów
  • zmniejszenie napięcia i bólu mięśni
  • poprawę sprawności ruchowej
  • zwiększenie ruchomości stawów
  • poprawę krążenia krwi
  • pobudzenie układu limfatycznego do lepszej pracy
  • poprawę rytmu snu
  • głęboką relaksację
  • poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego
  • złagodzenie bólów migrenowych

 

Masaż balijski – przeciwwskazania

 

Masaż balijski niesie za sobą wiele dobrego i bardzo korzystnie działa na organizm. Niestety nie wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Wśród przeciwwskazań do wykonania masażu balijskiego wymienia się złamania, choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, choroby wirusowe i bakteryjne, choroby skórne takie, jak np. grzybica i egzema, świeże zrosty oraz niezagojone, rozległe rany. Przeciwwskazaniem do masażu balijskiego jest również hemofilia oraz ciąża.

 

Ile kosztuje masaż balijski

 

Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica z siedzibą we Wrocławiu oferuje masaż balijski wykonywany przez wysokiej klasy specjalistów. Cena jednego zabiegu wynosi 140 zł. Przy zakupie pakietu 5 masaży, cena za 1 masaż wynosi 130zł, z kolei kupując pakiet na 10 masaży, cena za 1 wynosi 110zł.