Masaż tajski

Masaż tajski to zabieg, który liczy sobie ponad 2500 tysiąca lat. Mimo to wciąż jest jedną z najskuteczniejszych metod likwidowania napięcia mięśni oraz poprawy samopoczucia. Doskonale pomaga w problemach ze snem oraz licznych dolegliwości bólowych. To rodzaj masażu, który pomaga zwłaszcza osobom pracującym w jednej pozycji np. pracownikom biurowym.

Na czym polega masaż tajski? Jest to zabieg, w którym masażysta za pomocą całego swojego ciała stosuje różne techniki uciskowe o zmiennym natężeniu. Podczas zabiegu należy leżeć na średnio twardym materacu, co wspomaga dobroczynne właściwości tego masażu. Przekonało się o tym już wielu pacjentów, którzy zdecydowali się na ten zabieg.

Co to jest masaż tajski?

 

Masaż tajski łączy elementy ajurwedy i docenianej od wieków na całym świecie medycyny chińskiej. Polega na intensywnym uciskaniu mięśni przy pomocy kciuków, łokci i kolan. Masażysta używa całego swojego ciężaru, by oddziaływać na ciało masowanej osoby.


Masaż polega także na zaangażowaniu klienta poddawanego zabiegowi. Podczas masażu tajskiego osoba masowana układana jest na brzuchu specjalnym materacu, plecach albo na boku. Przy niektórych elementach zabiegu może także siedzieć. Jest to masaż suchy, podczas którego nie wykorzystuje się kosmetyków.


Masaż tajski zmniejsza napięcie w mięśniach, poprawia elastyczność ciała oraz prowadzi do głębokiego odprężenia.

 

Technika wykonywania masażu tajskiego

 

Jak wygląda masaż tajski? Osoba masowana poddaje się zabiegowi, który obejmuje całe ciało. Masażysta pobudza i rozgrzewa mięśnie, zaczynając ruch od pępka, następnie uciska i masuje je w kierunku głowy. Podczas całego zabiegu nie korzysta się z żadnych olejków.


Zabieg polega na uciskaniu punktowym oraz rozciąganiu mięśni, a także na układaniu ciała w różnych pozycjach, które prowadzą do napięcia mięśni, a następnie ich rozluźnienia, co przynosi także ukojenie umysłu. Jest to więc połączenie masażu z ćwiczeniami.


Masażysta stosuje także elementy refleksologii. Uciska i masuje różne punkty na stopach odpowiadające konkretnym narządom wewnętrznym. Skupia się także na liniach energetycznych przebiegających wzdłuż ciała i uciska je tak, by zapewnić prawidłowy przepływ energii.

Jeśli chcesz wypróbować inne rodzaje masażu, to warto zwrócić uwagę na masaż indonezyjski.

 

Masaż tajski — dla kogo?

 

Na masaż tajski do Villa Medica we Wrocławiu zapraszamy wszystkie osoby dorosłe, które chcą poprawić swoje fizyczne i psychiczne samopoczucie. Skutkiem zabiegu jest przypływ witalności i poprawa nastroju. Masaż polepsza wydolność układu trawiennego, limfatycznego, hormonalnego i krwionośnego, przyspiesza wydalanie toksyn z organizmu oraz przemianę materii. Regularne korzystanie z masażu tajskiego poprawia kondycję fizyczną.


Zaraz po zabiegu można poczuć przypływ energii i odprężenie. Poziom stresu, zmęczenia fizycznego i psychicznego opadają. Dlatego masaż tajski jest zabiegiem odpowiednim dla osób przemęczonych, wycieńczonych, a także cierpiących na stany depresyjne.


Ponieważ masaż tajski nazywany jest jogą dla leniwych, po regularnych zabiegach można zauważyć, że zwiększyła się kondycja, mięśnie są bardziej rozciągnięte, ciało gibkie, ale także szczuplejsze. Ugniatanie mięśni i ćwiczenia przyspieszają bowiem przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego wskazaniem do masażu jest także nadwaga.


Na masaż tajski mogą wybrać się osoby, które skarżą się na bóle pleców, głowy, barków, bioder, kolan, czy to z powodu siedzącej pracy i małej aktywności, czy z powodu wzmożonego wysiłku fizycznego.


Na ten rodzaj zabiegów chodzą sportowcy zawodowi, amatorzy i ci, którzy unikają ruchu lub nie mają na niego czasu. Intensywne ugniatanie ogranicza pojawianie się skurczów mięśni, zakwasów, kontuzji.


Masaż przyspiesza proces regeneracji organizmu, w tym powrót do zdrowia po złamaniach czy skręceniach. Może być stosowany u osób dorosłych w każdym wieku.

 

Masaż tajski — przeciwwskazania

 

Intensywny masaż jest odpowiedni dla wszystkich dorosłych, ale nie mogą z niego skorzystać osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi.


Przeciwskazaniem do zabiegu tajskiego jest:

  • gruźlica i inne choroby zakaźne,
  • nowotwór,
  • choroba serca,
  • miażdżyca,
  • tętniak,
  • osteoporoza,
  • osłabienie struktur kostnych,
  • zmiany skórne,
  • gorączka.