Rehabilitacja biodra we Wrocławiu

Biodra to niezwykle ważne stawy, które umożliwiają nam swobodne chodzenie. Niestety, obciążenia na jakie są narażone w ciągu całego naszego życia sprawiają, że w podeszłym wieku często zaczynają niedomagać. Pojawiają się dolegliwości takie jak ból, tzw. trzaskające biodro czy utrata swobody ruchu. To znak, że czas działać. Dobrze dobrana fizjoterapia może bowiem zatrzymać zmiany, jakie zachodzą w obrębie stawów.

W naszej przychodni Villa Medica we Wrocławiu zajmujemy się leczeniem stawów biodrowych - zarówno w przypadku zwyrodnień, jak i złamań, zbić i innych urazów. Pomagamy również osobom po operacjach. Wszystko to w przystępnej cenie lub w ramach zabiegów refundowanych przez NFZ. Każdy, kto ma problem ze stawem biodrowym, może więc skorzystać z naszej pomocy.

Zmiany zwyrodnieniowe

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach biodrowych to częsta dolegliwość osób w starszym wieku, choć dotykać może również młodsze osoby, które zmagają się z dużą nadwagą lub intensywnie pracują fizycznie. Odpowiednio szybkie rozpoczęcie rehabilitacji i zabiegów fizjoterapeutycznych pozwala powstrzymać je i uniknąć interwencji chirurgicznej.

Dlatego też w Villa Medica oferujemy szeroki zakres zabiegów rehabilitacyjnych, przeprowadzanych przez doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów. Każdy z naszych pacjentów traktowany jest w sposób indywidualny, a rodzaj terapii dopasowywany jest nie tylko do problemu, z którym się zmaga, ale również do wieku i chorób współtowarzyszących. Dzięki temu terapia jest nie tylko skuteczna, ale również bezpieczna.

Rehabilitacja po artroskopii i endoprotezie

Czasem zmiany zwyrodnieniowe, które pojawiają się w obrębie stawu biodrowego, są na tyle zaawansowane, że uniknięcie interwencji chirurgicznej jest po prostu niemożliwe. Zarówno stosunkowo nieinwazyjna artroskopia, jak i wszczepianie endoprotezy wpływają jednak na nasze samopoczucie oraz sprawność ruchową. Warto więc szukać pomocy.

Nasza placówka oferuje kompleksowe wsparcie dla osób po zabiegach operacyjnych, takich jak artroskopia czy wszczepianie endoprotezy. Zajmujemy się opieką praktycznie od razu po zabiegu, dbając o zmniejszenie obrzęku i dolegliwości bólowych. Co więcej, nasze zabiegi rehabilitacyjne chronią przed zanikiem mięśni oraz pomagają w szybszym powrocie do pełnej sprawności.

Nasi fizjoterapeuci i metody rehabilitacji

W Villa Medica znajdziesz doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów, których profesjonalne podejście oraz wiedza zapewnią ci poczucie bezpieczeństwa. Każdego z naszych pacjentów traktujemy indywidualnie, dobierając najlepsze dla niego metody terapii i rehabilitacji. Dzięki temu jesteśmy tak skuteczni w działaniu.

Jakie zabiegi oferujemy osobom, które zmagają się z problemami ze stawami biodrowymi? Ich oferta jest naprawdę szeroka i różnorodna. Wśród nich wymienić możemy bowiem terapię manualną z wykorzystaniem różnego rodzaju metod, fizykoterapię oraz ćwiczenia, które wspomagają powrót do pełnej sprawności. Stosujemy również kinesiotaping jako formę wsparcia i leczenia dolegliwości bólowych.

Podsumowując, jeśli zmagasz się z problemami dotyczącymi stawów biodrowych - koniecznie skontaktuj się z nami. Niezależnie od tego, czy twoje problemy z biodrem są wynikiem urazu, zwyrodnienia czy stanu po operacji - jesteśmy w stanie ci pomóc. Przekonało się o tym już wielu pacjentów, którzy dzięki naszej pomocy odzyskali sprawność i zapomnieli o bólu.