Rehabilitacja kręgosłupa we Wrocławiu

Kręgosłup to niezwykle ważna część naszego ciała, która odpowiada za prawidłową pozycję, umożliwia nam ruch, a także pomaga chronić organy wewnętrzne. Niestety, kręgosłup większości z nas narażony jest na liczne przeciążenia, które mogą doprowadzić do poważnych zmian i zwyrodnień, a co za tym idzie dolegliwości bólowych. Jedyną szansą na ich pokonanie jest odpowiednia terapia.

W przychodni Villa Medica we Wrocławiu możesz liczyć na nowoczesne metody rehabilitacji, które przynoszą doskonałe efekty. Zajmujemy się każdym odcinkiem kręgosłupa oraz sytuacjami po urazach i wypadkach. Możesz zdecydować się zarówno na prywatne zabiegi, jak i skorzystać z refundowanej przez NFZ rehabilitacji. Wszystko zależy od ciebie.

Odcinek szyjny

Odcinek szyjny kręgosłupa narażony jest na przeciążenia spowodowane napięciem mięśni oraz nieprawidłową postawą podczas pracy czy niewłaściwą pozycją podczas snu. To wszystko sprawia, że często dochodzi do zwyrodnień kręgosłupa na tymże właśnie odcinku. W skutek tego zmagać możemy się z wieloma dolegliwościami - bólem szyi, głowy, zawrotami czy nieruchomością karku.

Prawidłowa, nowoczesna rehabilitacja to najskuteczniejszy a jednocześnie najmniej inwazyjny sposób na zminimalizowanie dolegliwości. Powinna obejmować masaże, zabiegi, terapię manualną oraz ćwiczenia. Takie połączenie daje doskonałe efekty i sprawia, że pacjenci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z naszej oferty, odczuwają ulgę i wracają do normalnej, codziennej aktywności.

Odcinek lędźwiowy

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa narażony jest nie tylko na urazy, ale również problemy wynikające z wad postawy. Nieprawidłowe nawyki już od najwcześniejszych lat życia mogą doprowadzić do powstawania skoliozy i innych wad, których efektem są często dolegliwości bólowe oraz ograniczona sprawność ruchowa. Na szczęście, można temu zaradzić.

Rozwiązaniem jest nowoczesna fizjoterapia, która łączy w sobie zabiegi rehabilitacyjne, metody pomagające ułożyć prawidłowo kręgi oraz ćwiczenia, które wzmacniają kręgosłup. Wszystkie te rozwiązania znajdziesz w naszej przychodni. Doświadczeni terapeuci zajmą się twoim kręgosłupem i sprawią, że poczujesz się lepiej. Przekonało się o tym już wielu naszych pacjentów.

Przepuklina i rozszczep, złamania

Wielu z nas zmaga się problemami dotyczącymi kręgosłupa. Część z nich spowodowana jest zmianami zwyrodnieniowymi, część to skutek przebytych wypadków. Urazy i złamania kręgosłupa prawie zawsze wiążą się z licznymi dolegliwościami i problemami z codziennym funkcjonowaniem. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia rehabilitacja, dopasowana do rodzaju problemu, z którym się zmagasz.

W naszej ofercie znajdziesz zabiegi fizjoterapeutyczne na wszystkie rodzaje złamań i urazów. Pomagamy osobom po wypadkach komunikacyjnych i po operacjach, starając dobrać się jak najbardziej efektywne a jednocześnie bezpieczne zabiegi. Terapia manualna, ćwiczenia oraz inne propozycje sprawią, że komfort twojego życia znacząco wzrośnie.

Ćwiczenia i fachowi fizjoterapeuci

Decydując się na rehabilitację w naszej przychodni zyskujesz pewność, że zajmą się tobą doświadczeni, wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy dobiorą odpowiednie ćwiczenia i zabiegi. Dzięki temu efekty rehabilitacji szybko staną się zauważalne i pozwolą ci w jak największym stopniu odzyskać sprawność oraz dobre samopoczucie. Wszystko to również w ramach kontraktu z NFZ.