Rehabilitacja na NFZ we Wrocławiu

Villa Medica z Wrocławia gwarantuje dostęp do wysokiej jakości usług rehabilitacyjnych, realizowanych przez najlepszych fizjoterapeutów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważna w wielu schorzeniach jest szybka pomoc specjalistyczna, dlatego też w naszej ofercie znajdują się zabiegi rehabilitacyjne refundowane przez NFZ.

Nasze wrocławskie centrum podejmuje się fizjoterapii osób dorosłych, starszych, a także młodzieży. W każdym przypadku gwarantujemy wykorzystanie specjalistycznego sprzętu oraz fachowe podejście do wykonywanych czynności rehabilitacyjnych. Robimy wszystko, by Państwu pomóc.

Rehabilitacja kręgosłupa

Realizujemy między innymi zabiegi rehabilitacyjne w przypadku różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa, takich jak skolioza, dyskopatie, a także w przypadku wszelkich zwyrodnień, które są przyczyną bólu oraz ograniczenia ruchomości, utrudniających codzienną aktywność w domu i w pracy.

Rehabilitacja kręgosłupa wykonywana jest przez nas także po urazach, powstałych między innymi w wypadkach komunikacyjnych. Wykonujemy zabiegi fizjoterapeutyczne dotyczące odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego przede wszystkim dla pacjentów długo przebywających w pozycji siedzącej.

Rehabilitacja kręgosłupa

Zabiegi rehabilitacyjne refundowane przez NFZ, dla dorosłych, dzieci i niemowląt.

Rehabilitacja biodra

Schorzenia bioder, bóle przeciążeniowe, zmiany na tle zwyrodnieniowym, stany zapalne, naciągnięcia mięśni w rejonie uda oraz pachwiny, a także bóle stawu krzyżowo-biodrowego oraz odkręgosłupowego.

Rehabilitacja kolana

Urazy łąkotek i więzadeł, bóle przeciążeniowe, stany urazowe związane ze skręceniem, złamaniem lub stłuczeniem, a także rehabilitacja kolana po zabiegach artroskopii i po wszczepieniu endoprotezy kolana.

Rehabilitacja barku

Zespół bolesnego barku, zespół stożka rotatorów, zespół ciasnoty barkowej, synowektomię stawu ramiennego i naderwanie obrąbka ramiennego.

Rehabilitacja powypadkowa

Rehabilitacja powypadkowa dotyczyć może defektów barku, kolana, biodra oraz kręgosłupa.

Rehabilitacja po artroskopiach

Rehabilitacyjne, prowadzone bezpośrednio po zabiegach artroskopii.

Terapia indywidualna - manualna

Zbiór wielu specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych, uzupełniana metodą kinesiotapingową.

Rehabilitacja dziecięca

Dbamy o to, by oferta zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci była jak najbardziej szeroka i różnorodna