Fizjoterapeutka i fotograf

Film promocyjny Villa Medica – kulisy produkcji

W jeden z pierwszych słonecznych weekendów w tym roku Villa Medica stanęła przed obiektywem aparatu i kamery filmowej! Materiał stworzyliśmy w celu przybliżenia Państwu, jak wyglądają niektóre zabiegi realizowane w naszym Centrum, a także, by zaznajomić Państwa z sylwetkami naszych sympatycznych, a przede wszystkim wysoce wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Suche Igłowanie

Zdjęcia rozpoczęliśmy od zabiegu przeprowadzonego przez jedną z naszych niezwykle doświadczonych i ambitnych fizjoterapeutek, panią Annę Błachę. Zabieg, o którym mowa nosi nazwę suche igłowanie i znajduje zastosowanie w takich problemach, jak: napięciowe bóle głowy, łokieć tenisisty, choroba ścięgien, bóle pleców, zespół ciasnoty podbarkowej, stany przeciążeniowe wywołane aktywnością fizyczną i po unieruchomieniu kończyn. Więcej o suchym igłowaniu przeczytacie w naszym wpisie na blogu, w którym znajdziecie Państwo informacje dotyczące wskazań i przeciwwskazań dla zabiegu.

A oto jak wygląda sam (bezbolesny!) zabieg:

Terapia Ekmana – Terapia Hakami

Podczas zdjęć stworzyliśmy także materiał, który przybliży Państwu, na czym polega terapia Ekmana potocznie zwana terapią hakami. W tym przypadku ponownie pani Anna pokazała, na czym polega zabieg, o którym już niebawem napiszemy na naszym blogu. Haczykowanie wskazane jest u pacjentów, u których zdiagnozowano zapalenie ścięgien, zapalenia okołostawowe, neuralgię, ból kręgosłupa, rwę kulszową, deficyty ruchomości po zabiegach chirurgicznych, zwłóknienia, blizny, zwichnięcia w obrębie układu mięśniowego i kostnego. Więcej o terapii Ekmana niebawem na naszym blogu, a tymczasem przedstawiamy zdjęcia ilustrujące haczykowanie:

Chiropraktyka

Kolejny film i fotografie, które stworzyliśmy, przedstawiają jak wygląda zabieg z zastosowaniem chiropraktyki, czyli metody terapii manualnej, której korzenie sięgają starożytności, a mimo to terapia wciąż znajduje zastosowanie leczeniem kręgosłupa i innych dolegliwości. Głównymi wskazaniami do poddawania się zabiegom chiropraktyki są zazwyczaj problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, ale terapia ta jest często zalecana osobom zmagającym się z bólami głowy, pleców, karku i ramion. Więcej o chiropraktyce przeczytacie już niebawem na naszym blogu!

Tymczasem przedstawiamy, jak wygląda zabieg przeprowadzany przez jednego z naszych fizjoterapeutów – Jonasza Koftę:

Terapia dzieci i niemowląt

Przypominamy, że nasze Centrum jest otwarte nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci i niemowląt. W jednym z naszych video przedstawiliśmy pracę niezwykle sympatycznej i doświadczonej w pracy z dziećmi Dominiki Chmielowskiej, której mieliśmy przyjemność towarzyszyć z kamerą podczas zajęć z kilkoma z jej małych pacjentów. Oto zapowiedź rezultatów:

 

Wszystkich z Państwa, którzy chcieliby zobaczyć nasze dotychczasowe filmy, serdecznie zapraszamy na kanał Villa Medica na YouYube, na którym znajdują się wskazówki i ćwiczenia rozciągające i stabilizujące.

Wróć