Biegowe treningi grupowe

Grupowe treningi biegowe

Rozrastają się jak grzyby po deszczu. Jest ich coraz więcej i co ważniejsze są ogólnodostępne, można w każdej chwili do nich dołączyć, a jeśli trening w grupie nie przypadnie biegaczowi do gustu, w każdej chwili może wrócić do biegów indywidualnych.

Spotkamy w nich zarówno zawodowych sportowców jak i amatorów. O czym mowa? – o grupach biegowych!  Wraz z popularyzacją biegania, swoją pasją dzieli się coraz szersze grono. Biegacze łączą się w pary i grupy przede wszystkim po to, by wspólnie trenować, oraz dzielić się wiedzą. W każdym mieście znaleźć można oficjalne stowarzyszenia, firmowe drużyny, a także mniej formalne zrzeszenia biegaczy.

Zalety biegania w grupie

  • Rywalizacja – gdy myślisz, że na więcej Cię nie stać, to prawdopodobnie jesteś w błędzie, biegając w grupie znacznie poprawisz swoje możliwości. Dzięki rywalizacji możemy znacznie podnieść swoją wydajność na treningach i tym samym poprawić życiówki.

 

  • Bezpieczeństwo – czy nie lepiej biegać z świadomością, że nic nam nie grozi? Wiele osób chce biegać po lesie i bezludnych zakątkach. Lepiej na taką biegową wyprawę  wybrać się w towarzystwie, niż samotnie. Również nocni biegacze często wybierają trening grupowy. Razem jest po prostu bezpieczniej.

 

  • Zabawa – czy nie lepiej łączyć przyjemne z pożytecznym? Będąc w gronie osób łatwiej jest kogoś poznać, czy po prostu z kimś porozmawiać. Jeśli dużo trenujesz możesz mieć problem z utrzymywaniem kontaktu z innymi, tutaj twój problem możemy rozwiązać, na pewno znajdziesz kogoś z kim możesz pogawędzić. Zawsze możesz zabrać swojego przyjaciela!

 

  • Motywacja –  biegając samemu może zniechęcić Cię pogoda, a to deszcz, wiatr… gdy biegasz z grupą nie ma wymówek, a w grę wchodzi wzajemna motywacja. Kiedy Ty masz gorszy dzień w grupie na pewno znajdzie się ktoś, kto Cię zmotywuje!

 

  • Wiedza – “co dwie głowy, to nie jedna”; zawsze masz kogo się poradzić i dowiedzieć się czegoś nowego, możliwe  że spotkasz kogoś trochę bardziej doświadczonego, kto zechce pomóc i udzielić istotnych porad.

Dołącz do grupy!

Bieganie w grupie jest bardziej popularne niż myślisz. W Polsce z roku na rok obserwujemy pojawianie się nowych drużyn biegowych, które w towarzystwie trenera lub doświadczonych zawodników dzielą się między sobą wiedzą i motywacją do treningów. Niżej opisaliśmy przykłady kilku z nich, które od dłuższego czasu działają w naszym kraju.

  • Night Runners

Od biegania jest nie tylko dzień. Biegać można też nocą – z nimi, oczywiście. Dlaczego biegają w nocy? Czyżby było bardziej romantycznie? Powód jest bardziej prozaiczny: w nocy wszyscy mają więcej czasu.

“Zaczęło się w Poznaniu, w moim rodzinnym mieście – mówi Tomasz Makowski, założyciel grupy. – Jakoś tak koło 11 w nocy zadzwonił do mnie kuzyn, czy nie chciałbym pobiegać. Chciałem i poszliśmy”. Taki był początek. Formuła okazała się tak kusząca, że po dwóch albo trzech miesiącach biegało już z nimi sto osób. Dołączały też kolejne miasta: Warszawa, Katowice, Wrocław, Płock.

  • Sportpartner  https://www.sportpartner.com/pl

Na Sportpartnerze są dziesiątki tysięcy użytkowników z Polski. Także z Twojej okolicy. Zarejestruj się i rozejrzyj. Bez żadnych zobowiązań. Żałuje się tylko rzeczy, których się nie zrobiło.

  • BiegamBoLubię – kim jesteśmy, skąd przybiegliśmy, dokąd biegniemy…

Akcja stadionowa BiegamBoLubię jest okrętem flagowym fundacji Wychowanie przez Sport, jednak realizuje też inne działania promujących aktywność fizyczną dzieci i młodzieży. “Przez 33 tygodnie w roku – od kwietnia do listopada, spotykamy się na stadionach. Jesteśmy także tam, gdzie kończy się asfalt, a zaczyna natura – Grand Prix BiegamBoLubię LASY to cykl czterech biegów – każdy o innej porze roku, organizowane na terenach Lasów Państwowych.”

Grupy biegowe w Twojej okolicy

Jeśli jesteś zainteresowany bieganiem w grupie, poszukaj drużyn w swojej okolicy! Jak to zrobić? Kiedy podczas indywidualnych treningów biegowych spotkasz na swojej drodze grupę biegaczy, po prostu zapytaj czy możesz dołączyć! Z kolei informacji o grupowych treningach biegowych możesz szukać na Facebooku i grupach takich jak Wrocław biega czy Bieganie Wrocław.

Villa Medica od zawsze mocno kibicuje biegaczom, nie tylko tym, którzy startują w biegach ulicznych, ale także tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z treningami. Dlatego też wszystkich zachęcamy do śledzenia naszego bloga, na którym zaprzyjaźniony nam trener terapeutyczny i doświadczony biegacz, Grzegorz Kozłowski dzieli się wskazówkami, które pozwolą podwyższyć komfort treningów i poprawić wyniki.

Wsparcie Villa Medica

Z kolei jeśli dodatkowo zależy Ci na zwiększeniu swojego komfortu podczas treningów lub poprawieniu wyników, umów się na komputerową diagnostykę stóp, dzięki której nasi specjaliści pomogą w zweryfikowaniu nieprawidłowości i doborze indywidualnych wkładek ortopedycznych, które znacznie podwyższą Twój komfort!

Wróć