Super Indukcyjna Stymulacja - SiS

Super Indukcyjna Stymulacja (SIS)

SIS, czyli Super Indukcyjna Stymulacja to innowacyjna metoda fizykoterapeutyczna, wykorzystująca zjawisko elektromagnetyzmu w celu penetracji głębokich warstw tkanki mięśniowej i stymulacji procesów regeneracyjnych. Technologia SIS, przez precyzyjnie kontrolowaną aplikację pól elektromagnetycznych o wysokiej intensywności, umożliwia skuteczne leczenie i złagodzenie symptomów wielu schorzeń narządu ruchu.

W Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica przeprowadzamy zabiegi z zastosowaniem urządzenia SIS, by skutecznie pomagać pacjentom borykającym się między innymi z zespołem cieśni nadgarstków, dyskopatią, nerwobólami czy zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Przekonaj się na czym polega ta innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności.

Przebieg zabiegów SIS

Terapia SIS rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki i oceny stanu zdrowia pacjenta. Zabieg realizowany jest przy użyciu specjalistycznego aparatu, który generuje pola elektromagnetyczne, przenikające głęboko do wnętrza organizmu. Głębokie przenikanie fal elektromagnetycznych w terapii SIS pozwala leczyć ostre i przewlekłe dolegliwości i schorzenia w obrębie układu mięśniowego, kostnego i nerwowego.

Bodziec powoduje działanie mocno przekrwienne, dzięki czemu skutecznie mobilizuje tkanki do regeneracji. Zabieg oddziałuje na tkankę nerwowo-mięśniową i stawy oraz stymuluje mięśnie i wspiera zrastanie się kości. Może być również stosowany w celu redukowania spastyczności mięśni.

Zabiegi przeprowadzane z zastosowaniem technologii SIS są bezbolesne i nieinwazyjne. Intensywność, czas trwania sesji i ich częstotliwość dostosowywane są indywidualnie do potrzeb i tolerancji pacjenta, a sama terapia zwykle obejmuje serię zabiegów.

Przygotowanie do zabiegu SIS

Przed rozpoczęciem terapii SIS pacjent powinien przejść konsultację z lekarzem specjalistą, który oceni wskazania i ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Nie ma konieczności specjalnego przygotowania przed sesją, jednak pacjent powinien być wypoczęty i zrelaksowany. Należy również poinformować terapeutę o wszelkich chorobach współistniejących i przyjmowanych lekach.

Efekty terapii SIS

Super Indukcyjnej Stymulacji Terapia SIS przynosi szereg korzyści zdrowotnych, działając przeciwbólowo i regeneracyjnie.

Do najważniejszych efektów terapii SIS można zaliczyć:

  • zwiększenie przepływu krwi i stymulacja procesów regeneracyjnych
  • przyspieszenie procesów leczniczych oraz mobilizacja stawów i mięśni otaczających stawy do regeneracji
  • przyspieszanie gojenia złamań
  • redukcja stanów zapalnych i bólu - odpowiednio dobrane częstotliwości oraz intensywność pola elektromagnetycznego korzystnie wpływa na redukcję bólu o różnym stopniu nasilenia.

Pacjenci zwykle zauważają poprawę mobilności i funkcji narządu ruchu już po pierwszych sesjach. Efekty terapii są trwałe i umożliwiają poprawę jakości życia pacjentów z różnymi schorzeniami.

Najczęstsze wskazania do zabiegów SIS

Wskazaniem do zabiegów SIS mogą być bóle stawów i mięśni, tendinopatie i inne schorzenia ścięgien, bóle stawów i mięśni, dysfunkcje narządu ruchu związane z przeciążeniami, schorzenia neurologiczne wpływające na funkcjonowanie mięśni i stawów oraz stany pourazowe.

Terapia SIS znajduje zastosowanie między innymi w leczeniu: zespołu cieśni nadgarstka, zespołu bolesnego barku, dyskopatii, bólów mięśniowych i stawowych (w tym bólów w obrębie kręgosłupa, zmian zwyrodnieniowych stawów), bólów ścięgien (np. zespołu bólowego ścięgna Achillesa), nerwobóli oraz różnego rodzaju urazów i kontuzji.

Przeciwwskazania do terapii SIS

Terapia SIS stanowi wartościowe narzędzie w kompleksowym podejściu do rehabilitacji i leczenia wielu schorzeń. Każdy pacjent powinien zostać indywidualnie zweryfikowany przez specjalistę w kontekście ewentualnych przeciwwskazań do terapii SIS. Nadrzędnym celem powinno być bezpieczeństwo pacjenta i uzyskanie optymalnych efektów serii zabiegów.

Przeciwwskazaniem do terapii SIS są: implanty elektroniczne (np. rozrusznik serca), ciąża, złamania kostne w trakcie gojenia, aktywne infekcje lub procesy zapalne (terapia SIS może zostać wdrożona po wyleczeniu infekcji i stanów zapalnych) oraz choroby nowotworowe.