Fizykoterapia we Wrocławiu

Villa Medica to profesjonalna klinika z Wrocławia, oferująca zabiegi z zakresu fizykoterapii. Wykonujemy też zabiegi dodatkowe, mające na celu poprawę zdrowia i jakości życia naszych pacjentów. Nasz zespół specjalistów dba o najwyższy poziom usług fizykoterapeutycznych, a także najlepszą opiekę nad pacjentami.

W codziennej pracy korzystamy z osiągnięć najnowocześniejszej medycyny oraz sprawdzonych, tradycyjnych zabiegów. Wspomagamy się najlepszym sprzętem medycznym oraz stale pogłębianą wiedzą. Dzięki temu mamy pewność, że pacjenci Villa Medica otrzymują najlepszą pomoc.

Akupunktura

Oferujemy zabiegi z zakresu akupunktury, dostosowane do indywidualnych zaleceń terapeutycznych naszych pacjentów. Korzystamy z ponadczasowej wiedzy i doświadczeń setek lat zabiegów akupunktury, która stanowi skuteczne narzędzie walki z bólem i dolegliwościami. Akupunktura doskonale wspomaga tradycyjne metody medyczne.

Akupunktura polega na wkłuwaniu igieł w różne obszary ciała, wpływając w ten sposób na funkcje organizmu. Dzięki dobroczynnemu działaniu akupunktury możliwa jest poprawa stanu pacjenta oraz wspomaganie leczenia różnorodnych schorzeń. Zabieg akupunktury w klinice Villa Medica wykonywany jest wyłącznie przez wyspecjalizowany personel.

Krioterapia miejscowa

Zabiegi krioterapii to znany i skuteczny sposób nie tylko na hartowanie ciała, ale również na zmniejszenie dolegliwości bólowych i leczenie różnorodnych schorzeń. Krioterapia miejscowa to stosowanie niskich temperatur miejscowo na obolałe miejsce w celu pobudzenia tkanek i zmniejszenia bólu.

W Villa Medica przeprowadzamy zabiegi krioterapii miejscowej wyłącznie przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Dzięki regularnym zabiegom nasi pacjenci wracają do pełnej sprawności i nie odczuwają uciążliwego bólu. Krioterapia jest stosowana przede wszystkim w schorzeniach stawów i mięśni.

Magnetoterapia

Magnetoterapia to metoda fizykoterapeutyczna, polegająca na wykorzystaniu pola magnetycznego. Działanie pola magnetycznego pozwala na szybszą regenerację tkanek, uśmierza ból oraz wpływa na szybsze wyleczenie obszaru objętego chorobą.

Lista jednostek chorobowych, w których pomocne mogą okazać się zabiegi z magnetoterapii jest bardzo długa. Wymienić tutaj możemy: złamania, skręcenia, zwichnięcia, zespoły bólowe kręgosłupa, choroby reumatyczne, choroby neurologiczne i osteoporozę.

Stymulacja podczas magnetoterapii ma również działanie przeciwzapalne. Zabiegi te są zalecane podczas terapii reumatyzmu, chorób kobiecych, nadciśnienia, chorób skóry oraz osteoporozy. Pacjent odczuwa coraz mniejszy ból, a zmienione miejsce szybko wraca do prawidłowego, zdrowego stanu.

W Villa Medica do dyspozycji pacjentów mamy pole magnetyczne o niskiej częstotliwości potocznie nazywane Magnetronikiem oraz zmienne głęboko penetrujące pole magnetyczne o wysokiej częstotliwości o nazwie Salus Talent.

Elektroterapia

Elektroterapia to przeprowadzanie zabiegów za pomocą prądu elektrycznego. Prąd przepływa do ciała pacjenta za pomocą podłączonych elektrod, stymulując i zmniejszając napięcie mięśni. Elektroterapia poprawia również ukrwienie i regenerację tkanek, świetnie wpływa również na niwelowanie obrzęków.

Elektroterapia jest wykorzystywana w wielu schorzeniach. Wpływa znacząco na złagodzenie bólu dzięki rozluźnianiu mięśni i zmniejszaniu ich napięcia. Jest to zabieg stosowany w licznych schorzeniach, przynosząc ulgę pacjentom w wielu dolegliwościach bólowych, np. w nerwobólach, dyskopatii czy chorobach stawów.

W Villa Medica oprócz ogólnie znanych zabiegów z elektrolecznictwa tj. TENS-u, Prądów Interferencyjnych, Prądów Diadynamicznych, Jonoforezy, Galwanizacji pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnej Terapii Energotonowej, która jest najskuteczniejszym zabiegiem w tej grupie.

Villa Medica to jedyne Centrum na Dolnym Śląsku posiadające najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do fizykoterapii: TR Therapy (radiofalowa terapia ukierunkowana), Depp Oscilation (głęboka oscylacja), Fala Uderzeniowa RSWT.

Rodzaje zabiegów elekroterapeutycznych wykonywanych przez Centrum Rehabilitacyjne Villa Medica:

- Głęboka pulsacyjna stymulacja elektromagnetyczna (aparat Salus Talent)
- Elektroterapia (galwanizacja, jonoforeza, prądy TENS, prądy Kotza, prądy Traberta, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, tonoliza, elektrostymulacje)
- Elektroterapia sprzężona z ultradźwiękami
- Terapia energotonowa (aparat HiTop4 Touch)

Jonoforeza

Jonoforeza to zabieg, który zwykle jest kojarzony z zabiegami kosmetycznymi. Jest to jednak przede wszystkim bardzo skuteczny zabieg fizykoterapeutyczny, pozwalający zmniejszyć poziom bólu pacjentów oraz wspomóc leczenie wielu schorzeń. Jonoforeza jest przy tym bezbolesna i nieinwazyjna.

Jonoforeza polega na podaniu pacjentowi substancji leczniczej bezpośrednio do chorego miejsca. Jego podanie jest znacznie głębsze i skuteczniejsze dzięki poddaniu chorego miejsca działaniu prądu za pomocą elektrod. Lek przekazywany jest dużo skuteczniej niż bez działania prądu, co pacjent odczuwa od razu podczas zabiegu.

Wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane są przez doświadczony personel

Nasi specjaliści to zespół wykwalifikowanych fizykoterapeutów. Stale pogłębiamy wiedzę o najnowszych metodach fizykoterapeutycznych i leczenia pacjentów oraz wspomagania ich terapii medycznych. Wieloletnie doświadczenie gwarantuje poprawność przeprowadzanych zabiegów oraz ich skuteczność.