Rehabilitacja Mulligan Concept we Wrocławiu

Mulligan Concept - metoda Mulligana to znaczna ilość technik fizjoterapeutycznych działających bezpośrednio na stawy a pośrednio na układ nerwowo-mięśniowy. Można powiedzieć, że Mulligan Concept to metoda otwarta: obok technik już opisanych i stosowanych (NAG, SNAG) wciąż dopuszcza się tworzenie nowych - ich powstanie determinuje i napędza postęp badań i rozwój nauk medycznych.

Rehabilitacja Mulligan Concept zakłada połączenie ruchu biernego wykonywanego przez terapeutę z ruchem czynnym - wykonywanym przez pacjenta. Ćwiczenia są bezbolesne i komfortowe. Uznaje się też, że ograniczenia ruchowe w obrębie poszczególnych partii ciała mogą wpływać na siebie nawzajem oraz na cały narząd ruchu.

Co cechuje terapię metodą Mulligan Concept?

Terapia Mulligana może być stosowana zarówno w centrach rehabilitacji, prywatnych gabinetach jak i bezpośrednio na oddziałach szpitalnych. Pacjent przez cały czas jest aktywną stroną rehabilitacji, co powoduje, że czuje się on stroną sprawczą w procesie leczenia a to wpływa na jego motywację.

Mulligan Concept to:

  • bezbolesne techniki mobilizacyjne
  • wykonywanie zalecanej liczby powtórzeń każdego ćwiczenia (procedury terapeutycznej)
  • "zadania domowe" dla pacjentów - indywidualne wykonywanie zaleconych ćwiczeń między spotkaniami z terapeutą
  • komfort i bezpieczeństwo pacjenta

Skuteczność terapii Mulligan Concept

Rehabilitacja Mulligan Concept w Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica we Wrocławiu to potwierdzona skuteczność m. in. w leczeniu dysfunkcji kręgosłupa, zawrotów głowy oraz chronicznych bólów w obrębie narządów ruchu. Mulligan Concept to ponad 150 technik fizjoterapeutycznych przynoszących pacjentom ulgę w cierpieniu.