Metoda dr Ackermana we Wrocławiu

Wśród wielu metod rehabilitacji, jakie jesteśmy w stanie zaproponować mieszkańcom Wrocławia, na szczególną uwagę zasługuje nieoceniona w leczeniu problemów z kręgosłupem terapia Ackerman’a. W naszej przychodni terapii tej można poddać się nie tylko na własną rękę, ale również korzystając z refundacji NFZ, co jest dodatkowym plusem naszej oferty.

Mówiąc najprościej to manualna metoda leczenia stosowana od 50 lat. Jej celem jest przede wszystkim łagodzenie dolegliwości bólowych związanych z chorobami kręgosłupa. Opiera się na dokładnej diagnozie stanu układu kostnego oraz precyzyjnym działaniu. Właśnie dlatego przynosi tak dobre efekty.

Leczenie i informacje

Przedstawmy w skrócie opis tej metody rehabilitacji. Jest to ukierunkowany system terapii, który opiera się nie tylko na leczeniu, ale również szczegółowej diagnostyce. Pozwala ona dostrzec terapeucie w obrębie jakiego kręgu doszło do przemieszczenia. To właśnie ono powoduje bowiem dolegliwości bólowe i staje się przyczyną problemów pacjenta.

Kolejnym etapem rehabilitacji metodą Ackerman’a jest stosowanie technik manipulacji i mobilizacji. Pacjent kładzie się na specjalnym stole manipulacyjnym zaś fizjoterapeuta zajmuje się korygowaniem ułożenia kręgów oraz stawów międzykręgowych. W wyniku tego poprawia się funkcjonowanie kręgosłupa, a ucisk na nerwy ulega zmniejszeniu. Co ważne, ta metoda rehabilitacji nie jest bolesna.

Opinie o metodzie

Metoda Ackerman’a cieszy się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i pacjentów. Nie ma w tym nic dziwnego - czasem wystarcza zaledwie jeden lub kilka zabiegów by złagodzić ból i poprawić samopoczucie pacjenta. Co więcej, jest to metoda niezwykle precyzyjna, dzięki czemu nie przynosi efektów ubocznych i jest całkowicie bezpieczna.