Elektroterapia

Elektroterapia to przeprowadzanie zabiegów za pomocą prądu elektrycznego. Prąd przepływa do ciała pacjenta za pomocą podłączonych elektrod, stymulując i zmniejszając napięcie mięśni. Elektroterapia poprawia również ukrwienie i regenerację tkanek, świetnie wpływa również na niwelowanie obrzęków.

Elektroterapia jest wykorzystywana w wielu schorzeniach. Wpływa znacząco na złagodzenie bólu dzięki rozluźnianiu mięśni i zmniejszaniu ich napięcia. Jest to zabieg stosowany w licznych schorzeniach, przynosząc ulgę pacjentom w wielu dolegliwościach bólowych, np. w nerwobólach, dyskopatii czy chorobach stawów.

W Villa Medica oprócz ogólnie znanych zabiegów z elektrolecznictwa tj. TENS-u, Prądów Interferencyjnych, Prądów Diadynamicznych, Jonoforezy, Galwanizacji pacjenci mogą skorzystać z innowacyjnej Terapii Energotonowej, która jest najskuteczniejszym zabiegiem w tej grupie.

Villa Medica to jedyne Centrum na Dolnym Śląsku posiadające najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia do fizykoterapii: TR Therapy (radiofalowa terapia ukierunkowana), Depp Oscilation (głęboka oscylacja), Fala Uderzeniowa RSWT.

Rodzaje zabiegów elekroterapeutycznych wykonywanych przez Centrum Rehabilitacyjne Villa Medica:

  • Głęboka pulsacyjna stymulacja elektromagnetyczna (aparat Salus Talent)
  • Elektroterapia (galwanizacja, jonoforeza, prądy TENS, prądy Kotza, prądy Traberta, prądy diadynamiczne, prądy interferencyjne, tonoliza, elektrostymulacje)
  • Elektroterapia sprzężona z ultradźwiękami
  • Terapia energotonowa (aparat HiTop4 Touch)