Imprezy biegowe Wrocław

Wrocławskie imprezy biegowe w 2020

Nie jest tajemnicą, że Villa Medica od dawna wspiera wszystkich biegaczy i każdy z nich może liczyć u nas na fachową pomoc w kontekście przygotowania pozwalającego na uniknięcie kontuzji i podwyższenie komfortu podczas treningów. Wszystko za sprawą indywidualnej diagnostyki stóp i fachowemu wsparciu naszych specjalistów.

Podobnie jak w ubiegłym roku przedstawiamy listę biegów, które zaplanowano we Wrocławiu na pierwszą połowę 2020 roku.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden – 25 stycznia

W ostatnią sobotę stycznia odbywa się wyjątkowa impreza dla biegaczy, którzy preferują treningi w pięknej, leśnej scenerii. W związku z tym, że trasy biegów cyklu Grand Prix CITY TRAIL mają długość 5 km są przygotowane dla biegaczy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z treningami, jak i tych bardziej zaawansowanych. Warto także wspomnieć, że wraz z cyklem Grand Prix CITY TRAIL odbywają się także biegi z cyklu CITY TRAIL Junior.

Bieg Karnawałowy – 2 lutego

Tegoroczny bieg Karnawałowy będzie trzecią edycją imprezy biegowej połączonej z sportową zabawą karnawałową. Każdy z uczestników biegu startuje w masce karnawałowej – zatem to doskonała okazja, aby na poważnie zacząć sezon biegowy, przygodę z bieganiem lub karnawał. To 10 kilometrowy bieg, który odbywa się na płaskiej nawierzchni asfaltowo-szutrowo-kostkowej. Start i meta znajdują się pod hotelem GEM, a imprezie towarzyszyć będzie konkurs na najlepsze karnawałowe przebranie.

Wrocławska Dycha – 15 marca

To doskonały cel dla osób, które postanowiły z początkiem roku rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Do połowy marca zostało jeszcze trochę czasu – wystarczająco, aby przygotować się do biegu na dystansie 5 lub 10 km. Wrocławska Dycha od lat przyciąga setki biegaczy z Dolnego Śląska i całej Polski. Jak podkreślają organizatorzy to doskonały moment na debiut w imprezie sportowej.

H2O Wrocław Półmaraton – 19 kwietnia

Tegoroczny bieg będzie już czwartym półmaratonem z cyklu. To doskonały bieg dla osób, które chcą przebiec połowę królewskiego dystansu lub tych, którzy chcą pobić swoje dotychczasowe życiowe rekordy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników niezwykle szybką i płaską trasę. Zawodnicy wystartują 19 kwietnia o godzinie 9:00 przy ulicy Niskie Łąki, która równocześnie stanowić będzie metę biegu. Każdy z uczestników przebiegnie dystans 21,097 km.

Survival race Wrocław – 30-31 maja

Tegoroczna edycja miejskiego biegu z przeszkodami rozpocznie się we Wrocławiu. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy dystanse o zróżnicowanym poziomie trudności. Organizatorzy biegu zadbali o to, aby każdy biegacz, w zależności od swojego poziomu zaawansowania mógł spróbować swoich sił na trasie. Organizatorzy podkreślają także, że każdy z biegaczy będzie miał prawo, aby ominąć zbyt wymagających konstrukcji i przeszkód.

8. PKO Nocny Półmaraton – 20 czerwca

Nie da się ukryć, że wrocławski nocny półmaraton jest jedną z najbardziej popularnych imprez biegowych na Dolnym Śląsku. To doskonały wybór dla osób, które preferują bieganie po zmroku. O niezwykłej popularności świadczy fakt, że ponad połowa pakietów została sprzedana w pierwszej dobie od ogłoszenia startu zapisów!

Jeśli zastanawiasz się jak przygotować się do jednego z wymienionych wyżej biegów, lub planujesz start w którymś z tegorocznych wyścigów, jednak podczas treningów odczuwasz dyskomfort lub chcesz poprawić swoje wyniki, skontaktuj się z Villa Medica. Możliwe, że dyskomfort, który odczuwasz w trakcie biegania jest związany z nieprawidłowościami, które finalnie mogą prowadzić do kontuzji.

Wróć