Ogród Villa Medica

Villa Medica – zapraszamy do ogrodu!

Śmiało można powiedzieć, że wiosna zagościła u nas już na dobre! W związku z tym zapraszamy wszystkich pacjentów do naszego pięknego ogrodu. Wizyta w nim będzie dla Państwa  doskonałym zwieńczeniem rehabilitacji lub kolejnych zabiegów odbywanych w naszym Centrum.

Spacer jako zielone antidotum

Villa Medica położona jest na Stabłowicach, które znane są z otaczającej jednorodzinne domki zieleni i wyjątkowy jak na tak bliskie położenie od centrum miasta, spokój. Biorąc pod uwagę, że mieszkanie w mieście zubaża nasze mózgi w pożyteczny tlen, zapraszamy wszystkich Państwa do naszego ogrodu, który od wiosny do jesieni pełen jest pięknych drzew i kwiatów. Dzięki przebywaniu w tego typu otoczeniu zwiększycie Państwo ilość tlenu dostarczanego do organizmu, co w połączeniu z odbytymi w Villa Medica zabiegami sprawi, że poczujecie się znacznie lepiej.

Poprawa koncentracji i ukojenie dla mózgu

Natłok docierających do naszego mózgu bodźców powoduje jego dekoncentrację i sprawia, że naszej pamięci uciekają niektóre z istotnych informacji. Prawdopodobnie każdy z nas doświadczył uczucia, gdy miał coś na końcu języka albo kiedy nie mógł przypomnieć sobie, gdzie położył potrzebny przedmiot. Jeśli ktoś z Państwa ma podobne doświadczenia, to tym bardziej zapraszamy do naszego ogrodu — przebywanie wśród zieleni działa kojąco na mózg, poprawia koncentrację i wspomaga pamięć!

Dobry sen

Przebywanie na świeżym powietrzu powoduje, że tętnice mózgowe zachowują swą elastyczność, a odpowiedni ilość dostarczanego tlenu zapobiega starzeniu mózgu. Przebywanie w środowisku o podwyższonym stężeniu tlenu w powietrzu pozwala zaobserwować zdecydowaną poprawę funkcji umysłowych, powoduje wzrost chęci  do działania, aktywności fizycznej i umysłowej. To także doskonałe rozwiązanie dla osób, skarżących się na problemy ze snem.

Biorąc pod uwagę wszystkie z wymienionych wyżej zbawiennych skutków świeżego powietrza na ludzki organizm, serdecznie zapraszamy wszystkich z naszych pacjentów do pięknego ogrodu przy Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica. Zależy nam nie tylko na Państwa powrocie do pełni sił fizycznych, ale także na dobrej kondycji umysłowej i wspaniałym samopoczuciu.

Wróć