Logopeda

Dziś bardzo wiele dzieci zmaga się z problemami dotyczącymi wymowy. Część z nich wynika z innych chorób i schorzeń. Czasami mamy do czynienia z wadami wymowy wymagającymi korygowania od najmłodszych lat. Wiedząc o tym zadbaliśmy, by wszyscy pacjenci z Wrocławia mogli otrzymać pomoc, jakiej potrzebują.

Villa Medica zatrudnia doświadczonych logopedów, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób prowadzić zajęcia terapeutyczne by były one przyjemnością, a jednocześnie przyniosły widoczne efekty. Korzystamy z szeregu nowoczesnych metod terapii, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować rodzaj leczenia do problemu, z jakim zmaga się trafiający do nas pacjent.

Korygowanie wad wymowy i emisji głosu

Wady wymowy oraz problemy z prawidłową emisją głosu to częste defekty logopedyczne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jeśli obserwujemy je u swojego dziecka, nie warto czekać, aż miną samoistnie. Może bowiem okazać się, że problem z jakim zmaga się nasza pociecha będzie jeszcze się nasilał. Dlatego też w naszym centrum oferujemy kompleksową pomoc logopedyczną.

Nasi doświadczeni specjaliści korzystają z najnowocześniejszych metod korygowania wad wymowy i emisji głosu. Dobierają ćwiczenia w oparciu o informacje zgromadzone podczas wywiadu i rozmowy z rodzicami. Zajęcia dopasowane są nie tylko do problemu, ale również wieku i temperamentu dziecka - dzięki temu są przyjemną zabawą, która daje widoczne efekty.

Przeprowadzamy indywidualne zajęcia terapeutyczne

W zajęciach z logopedą niezwykle ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Każda z osób trafiających do Villa Medica zmaga się bowiem z innymi trudnościami. Właśnie dlatego w naszym centrum rehabilitacji przeprowadzamy indywidualne zajęcia terapeutyczne, które skutkują dużą poprawą wymowy oraz emisji głosu.

Staramy się zdiagnozować wszystkie trudności, z jakimi zmaga się pacjent oraz poznać ich przyczyny. Rozmawiamy z rodzicami, zapoznajemy się z dokumentacją medyczną. W oparciu o uzyskane informacje opracowujemy indywidualne zestawy ćwiczeń oraz metody terapii, które wykorzystujemy na zajęciach z pacjentem.

Psychostymulacja w logopedii

Podczas terapii logopedycznej niezwykle ważne jest wykorzystywanie nowoczesnych metod. Zwiększa to bowiem szansę na widoczne efekty ćwiczeń pacjenta. Wiedząc o tym, podczas naszych zajęć logopedycznych wykorzystujemy zalety psychostymulacji. Dzięki tej metodzie mózg pacjenta ma szansę przyswoić znacznie więcej informacji.

Metoda psychostymulacyjna to idealne rozwiązanie w przypadku dzieci z porażeniem mózgowym oraz innymi uszkodzeniami neurologicznymi. Indywidualnie opracowany program ćwiczeń ze specjalistą oraz rodzicami pozwala dziecku robić widoczne postępy. Zadania opracowane są tak, by mały pacjent mógł im sprostać - dzięki temu zajęcia odbywają się bez stresu i nerwów.

Logopeda dla małych dzieci

Zajęcia z logopedą warto zacząć jak najwcześniej. Tylko wtedy dziecko ma szansę w stu procentach pozbyć się problemów z wymową i artykulacją wyrazów. Dlatego też Villa Medica we Wrocławiu oferuje zajęcia dla małych dzieci. Nasi logopedzi mają wiedzę i umiejętności, pozwalające im skutecznie pracować z najmłodszymi.

Podczas zajęć panuje miła atmosfera, co sprawia, że kojarzą się one dziecku z przyjemną zabawą. Dzięki temu maluchy znacznie szybciej robią postępy i nie odczuwają stresu. Co ważne, dbamy również o rodziców - udzielamy im wszelkich niezbędnych porad oraz podpowiadamy, w jaki sposób dbać o rozwój mowy podczas codziennych ćwiczeń w domu.

Leczenie zaburzeń mowy po udarach mózgu i innych urazach

Nasz zakres działań nie ogranicza się do terapii logopedycznej najmłodszych. W Villa Medica niesiemy również pomoc osobom dorosłym. Jak wiadomo, w wyniku udarów, wylewów krwi do mózgu oraz innych urazów neurologicznych, pacjent może utracić zdolność porozumiewania się. Niewyraźna mowa, niemożność wypowiadania pewnych głosek - to częste problemy.

Jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Nasi doświadczeni specjaliści mają szeroką wiedzę na temat terapii logopedycznej osób dorosłych. Nie tylko pomagają w odzyskaniu pełnej sprawności aparatu mowy, ale również pracują z pacjentem nad poprawą emisji głosu. Dzięki temu terapia w Villa Medica daje doskonałe efekty.

Metody terapeutyczne są dobierane indywidualnie do pacjenta

W trosce o jak najlepsze efekty terapii logopedycznej nasi specjaliści przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzają dokładne konsultacje z pacjentem. Dzięki temu dobieramy najbardziej skuteczne dla niego metody terapeutyczne. Indywidualne podejście naszego personelu jest zatem gwarancją szybkich i widocznych postępów. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych pacjentów Villa Medica.