Terapia Czaszkowo-Krzyżowa we Wrocławiu

Terapia Cranio-Sacralna czyli Czaszkowo-Krzyżowa zaliczana jest do metod medycyny naturalnej. Stosujący ją fizjoterapeuci wyrażają przekonanie, że pod wpływem urazów, nadmiernego stresu albo traumatycznych wydarzeń w organizmie dochodzi do zablokowania energii, lub - bardziej precyzyjnie: przepływu i pulsacji płynu mózgowo- rdzeniowego.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa pomaga usunąć te blokady (zwane też zastojami albo cystami) i w naturalny sposób stymuluje samoleczenie organizmu. Samoleczenie w medycynie naturalnej to proces, w ramach którego nasze ciało samo uruchamia mechanizmy przywracające mu stan równowagi. Rola fizjoterapeuty w terapii Cranio-Sacralnej sprowadza się do zainicjowania tych mechanizmów.

Na czym polega terapia Czaszkowo-Krzyżowa?

Sam zabieg przypomina inne rodzaje terapii manualnej. Pacjent kładzie się na stole do masażu i poddaje się delikatnym mikro ruchom rąk terapeuty. Trwający od 45 do 90 minut zabieg przynosi rozluźnienie, eliminuje rozmaite bóle od kończyn, przez biodra, po plecy i uruchamia proces samoregulacji i samoleczenia.

Skuteczność terapii Czaszkowo-Krzyżowej

Pacjenci Villa Medica we Wrocławiu potwierdzają, że terapia Czaszkowo-Krzyżowa przynosi efekty przede wszystkim w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i pourazowych, ale także migreny, problemów z bezsennością czy zaburzeniach czynnościowych układu pokarmowego. Jej skuteczność motywuje pacjentów do korzystania z naszej oferty w przypadku kolejnego załamania zdrowia.