Trener terapeutyczny

Sesja zdjęciowa z Grzegorzem Kozłowskim!

W ubiegłym tygodniu Villa Medica ponownie stanęła w obiektywie kamery, tym razem w towarzystwie naszego zaprzyjaźnionego trenera terapeutycznego – Grzegorza Kozłowskiego, który specjalnie dla naszych pacjentów i osób, którym zależy na zdrowej i bezpiecznej aktywności, przygotował kilka ćwiczeń, które już niebawem znajdą się na naszej stronie internetowej!

Grzegorz Kozłowski – trener terapeutyczny

Grzegorz Kozłowski to wrocławski trener terapeutyczny, którego kariera trenerska zaczęła się już w 2010 roku, w związku z czym od niemal 10 lat trenuje swoich podopiecznych, eksploruje świat rozmaitych koncepcji treningowych i wyciąga z nich esencję tego, co najlepsze dla jego podopiecznych.

Swoją karierę trenerską rozpoczął od ukończenia wrocławskiej Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie. Grzegorz jest wyjątkowo wszechstronnie zorientowanym trenerem. Przyznaje, że zarówno w trakcie jego nauki, jak i po ukończeniu szkoły jego fascynacja dotyczyła wielu form ruchu, a nie danej dyscypliny sporotwej. Dlatego też poznawał i zgłębiał tajniki najnowszych trendów, różnorodnych systemów treningowych, wtedy kiedy te były nowością w świecie sportu i jeszcze mało kto o nich słyszał. Grzegorz przez część swojej kariery podążał za sportowymi trendami, które w treningach uwzględniały najnowsze sportowe gadżety, a sam  przyznaje, że w jego życiu przewinęły się epizody związane także ze wspinaczką, ultramaratonami i treningami funkcjonalnymi – również w towarzystwie rozmaitych akcesoriów.

Przełom w podejściu do sportu i własnych treningów

Grzegorz przyznaje, że w pewnym momencie zauważył, iż różnorodny sprzęt, którego używa i coraz wyższy poziom komplikacji ćwiczeń, nie powodują przyspieszenia rozwoju, a wręcz przeciwnie sprawiają, że jego ciało rozwija się wolniej. Śmiało można powiedzieć, że Grzegorz uprościł formę swoich treningów zmniejszając ilość obecnych na nich gadżetów i postawił na pracę z ciężarem ciała, poszukiwanie kontroli i zwiększanie funkcjonalnych zakresów ruchu.

Śmiało można powiedzieć, że wysoki poziom wiedzy teoretycznej, jak i samodzielne obserwacje spowodowały, że zaprzyjaźniony z Villa Medica trener terapeutyczny, który obecnie pomaga naszym pacjentom, zwrócił się do tradycji, metod i praktyk treningowych znanych od setek, a nawet tysięcy lat. Grzegorz przyznaje, że jego obserwacje skłoniły go do zwrócenia się ku treningom i systemowi pracy z Kettlebells (już niebawem zobaczycie je w jednym z naszych ćwiczeń!), bazując na odwiecznych doświadczeniach siłaczy ze Wschodu.

Nie tylko praktyka

Zmiana sposobu wykonywania treningu i wykorzystywanych narzędzi wymagała uzupełnienia wiedzy na temat prawidłowego i nieprawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała, co z kolei w przypadku Grzegorza łączyło się z odbyciem niezliczonej ilości warsztatów i szkoleń. Trener ma na swoim koncie warsztaty m.in. z Medycznego Treningu Terapeutycznego czy Mobility WOD, dzięki którym zdobył wiedzę i umiejętności, umożliwiające współpracę z osobami, które zakończyły proces rehabilitacji, ale wciąż nie osiągnęły pełni swojej potencjalnej sprawności.

Grzegorz przyznaje, że jego zdaniem dobry trening to taki, który będziesz mógł wykonywać stale, a aby tak się stało, powinien on spełniać trzy kryteria:

– musi być bezpieczny,

– musi spełniać Twoje cele,

– musi dawać Ci radość.

Przyznajemy, że praca Grzegorza Kozłowskiego jest dla nas niewyjątkową inspiracją i chętnie kontakt z nim polecamy naszym pacjentom. Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o współpracy z trenerem, zajrzyj na jego stronę internetową.  A już niebawem zapraszamy do ćwiczeń na naszej stronie!

Wróć