trasy rowerowe wrocław

Trasy rowerowe we Wrocławiu i okolicach

Lato powoli dobiega końca, ale to nie powód, żebyśmy zmniejszali naszą aktywność fizyczną na świeżym powietrzu, wręcz przeciwnie! Końcówka lata oraz jesień to idealny czas na rowerowe przejażdżki. Aby Was do nich zachęcić, przygotowaliśmy zestawienie ciekawych i malowniczych tras rowerowych we Wrocławiu i okolicach.

 

Trasa wokół Wrocławia

Trasa okrążająca Wrocław daje doskonałą możliwość, aby aktywnie wypocząć i zarazem lepiej poznać miasto. Trasę można pokonać w od 2 do 4 godzin, w zależności od tempa, które obierzemy. Liczy ona 38 kilometrów i przebiega m.in. przez Wały Odrzańskie, ul. Armii Krajowej, FAT oraz ul. Żmigrodzką. Trasa prowadzi również przez Park Południowy, Skowroni i Biskupiński, w których możemy zatrzymać się na krótki odpoczynek, a także nieco zboczyć z trasy i wjechać do Parku Grabiszyńskiego lub Zachodniego.

 

Trasa wzdłuż Odry

Malownicza trasa przebiegająca wzdłuż brzegu Odry, która zajmie nam od 2 do 3 godzin jazdy. Możemy wystartować spod Muzeum Narodowego, skąd skierujemy się na Wyspę Słodową, a później na ul. Długą, z której zjedziemy na Groblę Kozanowską. Z Grobli przedostaniemy się na ul. Popowicką, a następnie na Most Milenijny, z którego udamy się w kierunku ul. Osobowickiej. Miniemy Osiedle Karłowice-Różanka i Osiedle Kleczków, skierujemy się w stronę grobli Folwarcznej i dojedziemy do Wyspy Opatowickiej. Następnie wjedziemy na ul. Opatowicką i Międzyrzecką, miniemy Most Grunwaldzki i dotrzemy do Urzędu Miejskiego, gdzie zakończymy naszą trasę. To świetny wybór na weekendową wycieczkę, dzięki której nawet mieszkańcy miasta jeszcze lepiej je poznają, a ponadto będą mieli doskonałą okazję, aby przyjrzeć się kilku z wrocławskich mostów, z których znana jest stolica Dolnego Śląska.

 

Trasa do Lasu Pilczyckiego

Jeśli tęsknicie za zielenią i łonem natury, możecie wybrać się na przejażdżkę do Lasu Pilczyckiego, którego powierzchnia liczy aż 88 hektarów! Park znajduje się w północno-zachodniej części Wrocławia, a trasa w jedną stronę, którą rozpoczniemy z okolic centrum miasta, liczy 8,6 kilometra i powinna nam zająć około 40 minut. Trasa w Lesie Pilczyckim sprawdzi się doskonale dla osób, które wybierają się na popołudniową, weekendową przejażdżkę rowerową.

 

Trasa do Lasu Osobowickiego

W niedalekiej odległości od Lasu Pilczyckiego znajduję się Las Osobowicki, który swoją powierzchnią obejmuje około 140 hektarów. Jeśli macie ochotę oderwać się od miejskiego zgiełku, Las Osobowicki będzie idealnym miejscem, do którego możecie udać się na przejażdżkę rowerową. Wyruszając z centrum Wrocławia, trasę prowadzącą do Lasu Osobowickiego powinniśmy pokonać w około 35 minut.

 

Trasa Twierdzy Wrocław

Osobom zafascynowanym historią Wrocławia polecamy 54-kilometrową trasę prowadzącą przez zabytkowe obiekty militarne Festung Breslau. Trasa w większości biegnie przez drogi utwardzone i można ją pokonać rowerem turystycznym lub trekkingowym. To wybór dla osób, które w jesienny weekend mają nieco więcej wolnego czasu i chcą spędzić go aktywnie. Trasa jest przyjemna i dość prosta jednak jest dość długa!

Trasa południowego Wrocławia

Jeśli chcielibyście zwiedzić południową część Wrocławia, możecie udać się na wycieczkę, na którą wyruszycie z popularnego osiedla Krzyki do Żernik Wrocławskich. Następnie udacie się do Siechnic, Trestna, Mokrego Dworu i zakończycie swoją wyprawę na Krzykach. Gdybyście jednak w drodze powrotnej z Mokrego Dworu mieli jeszcze siły, możecie wstąpić do pięknego i cichego parku Wschodniego.

 

Park Krajobrazowy „Dolina Bystrzycy”

Miłośnikom odpoczynku poza miastem na pewno przypadnie do gustu wycieczka do Parku Krajobrazowego „Dolina Bystrzycy”. Możemy wyruszyć z Jarnołtowa – osiedla na zachodnich obrzeżach Wrocławia i przystanąć w Krobielowicach, w których warto zwiedzić Pałac Krobielowice.  

 

 Trasa do Trzebnicy

Jeśli mielibyście ochotę wybrać się na poza Wrocław i trochę przy tym zmęczyć, to wycieczka do Trzebnicy będzie dla Was idealna. 22-kilometrowy drogę z Wrocławia do Trzebnicy pokonujemy szosą, a wracając poruszamy się szosą i drogą dla rowerów. W samej Trzebnicy można zatrzymać się na krótki odpoczynek lub zostać na trochę dłużej i zwiedzić zabytki.

 

Koniec lata na rowerze

Lato dobiega końca, dlatego zachęcamy wszystkich z Was do jak najlepszego i aktywnego wykorzystania ostatnich słonecznych i bardzo ciepłych dni. Wycieczka rowerowa to doskonały pomysł, aby w promieniach słońca naładować baterie na nadchodzący, nowy tydzień.

 

Wróć