Metoda FDM we Wrocławiu

Jedną z metod rehabilitacji dostępnych w naszej przychodni we Wrocławiu jest fizjoterapia FDM. To skuteczna rehabilitacja, która przynosi dobre efekty w znoszeniu bólu. Może być stosowana w przypadku kontuzji stawu skokowego, urazach mięśni, dolegliwości stawów biodrowych, problemów z kręgosłupem oraz wielu innych przypadkach.

W przychodni Villa Medica zajmują się nią doświadczeni fizjoterapeuci, co gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność tej metody. Co więcej, nasza przychodnia oferuje zabiegi tą metodą w bardzo przystępnej cenie. Istnieje również możliwość skorzystania z terapii FDM poprzez NFZ. Już dziś zapraszamy osoby zainteresowane.

Informacje o metodzie

Na czym polega metoda FDM i dlaczego jest skuteczna? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto zdać sobie sprawę z tego, czym jest powięź. Jest to błona łącznotkankowa, która łączy w naszym ciele poszczególne partii mięśni. Zapewnia im ochronę oraz utrzymuje je we właściwym miejscu. Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem powięzi często prowadzą do dolegliwości bólowych.

Metoda FDM ma za zadanie leczyć zaburzenia powięziowe oraz likwiduje dolegliwości bólowe. Rehabilitacja polega na dość silnym masażu, którego zadaniem ma być „sklejenie” powięzi w miejscach, gdzie została ona uszkodzona. Często już po trzech-czterech sesjach terapeutycznych pacjent odczuwa znaczną ulgę i zapomina o bólu.