Diagnostyka ortopedyczna metodą dr Cyriaxa we Wrocławiu

Metoda Cyriaxa to system diagnostyczno-terapeutyczny stworzony z myślą o pacjentach z dolegliwościami układu ruchu. Filozofia terapeutyczna dr. Cyriaxa obecna jest także w innych metodach pracy z pacjentem takich jak metoda McKenzie czy Kantelborn. U podstaw diagnostyki ortopedycznej metodą dr. Cyriaxa leży przekonanie, że wywiad i badanie funkcjonalne dają pełną informację na temat pacjenta.

Specjaliści stosujący metodę Cyriaxa są równorzędnymi partnerami lekarzy, a ich doświadczenie i umiejętności pozwalają zarówno podjąć się samodzielnej fizjoterapii jak i zdecydować o jej zaniechaniu i skierowaniu pacjenta na konsultację i/lub leczenie do lekarza stosownej specjalności. Diagnostyka ortopedyczna metodą dr. Cyriaxa stanowi więc zespół standardów, dzięki którym przepływ informacji na linii fizjoterapeuta - lekarze poszczególnych specjalności jest płynny i rzeczowy.

Czym metoda dr Cyriaxa wyróżnia się na tle innych metod diagnostycznych?

Terapia metodą dr. Cyriaxa wyróżnia się na tle innych metod prostotą założeń: badając minimum, osiągamy maksimum informacji, wykonując niewiele, otrzymujemy doskonałe efekty. Poza tym, jak każda inna metoda diagnostyczno- terapeutyczna ma własne systemy diagnostyczne i sposoby leczenia. Badanie metodą Cyriaxa to standardowe badanie ortopedyczne.

Jednak już sposoby leczenia odpowiednie są nie tylko dla pacjentów ortopedycznych ale także dla pacjentów z urazami sportowymi czy przewlekłymi zespołami bólowymi barku i pleców. Leczenie jest proste i skuteczne, a współpraca z innymi specjalistami gwarantuje, że pacjent na pewno trafi we właściwie ręce.

Skuteczność diagnostyki ortopedycznej dr Cyriaxa

Wysoka skuteczność diagnostyki ortopedycznej dr. Cyriaxa potwierdzana jest przez specjalistów z Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica we Wrocławiu. Rolą diagnozującego metodą Cyriaxa jest odszukać źródło bólu i przekonać pacjenta, że rozliczne „nieprawidłowości" w opisie RTG są bez znaczenia klinicznego - że skupić należy się na źródle bólu.