Metoda Bobath we Wrocławiu

Jedną z propozycji rehabilitacji dla najmłodszych, jaką możesz znaleźć w ofercie naszej przychodni we Wrocławiu, jest rehabilitacja metodą Bobath. Oferujemy zarówno prywatne sesje terapeutyczne w przystępnej, atrakcyjnej cenie, jak i umożliwiamy korzystanie z nich w ramach refundacji NFZ. Oferujemy profesjonalizm, doświadczenie i widoczne efekty terapii.

Metoda Bobath, którą wykorzystujemy podczas rehabilitowania dzieci, została stworzona w celu przywrócenia funkcji układu ruchu. Obejmuje szereg ćwiczeń i aktywności, których celem jest poprawa sprawności. Dzięki niej możliwe jest zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz nauka właściwej kontroli motorycznej.

Dla dzieci i dorosłych

Wiele osób, które zetknęły się z metodą Bobath, uważa, że jest to rodzaj terapii przeznaczony dla dzieci. Nie mylą się. Ćwiczenia na piłce, terapia zajęciowa i logopedyczna, które są nieodłącznym elementem tej metody rehabilitacji, dają doskonałe efekty między innymi u dzieci z porażeniem mózgowym czy zanikiem mięśni.

Mówiąc jednak o tym, dla kogo przeznaczona jest terapia metodą Bobath, nie sposób nie wspomnieć również o osobach dorosłych. One także mogą czerpać z niej korzyści i poprawiać swoją sprawność i koordynację ruchową. W przypadku dorosłych metoda ta sprawdza się w chorobach układu neurologicznego, dając naprawdę zadowalające efekty.

Informacje i ćwiczenia

Metoda Bobath została stworzona przez małżeństwo Karela (który był psychiatrą i neuropsychologiem) i Bertę (fizjoterapeutka) Bobath. Założeniem tej metody rehabilitacji było kompleksowe podejście, uwzględniające trzy formy terapii. Wśród nich wymienić możemy fizjoterapię, terapię zajęciową oraz zajęcia logopedyczne.

Ćwiczenia, jakie musi wykonywać rehabilitant, to między innymi używanie specjalnych technik manipulacyjnych, które mają pobudzić mięśnie pacjenta oraz przywrócić prawidłowe ułożenie ciała. Rehabilitacja ta to również gry, zabawy, ćwiczenia na piłce oraz nauka samodzielnego radzenia sobie z jedzeniem, ubieraniem oraz innymi aktywnościami.

Zalety rehabilitacji

Podstawową zaletą rehabilitacji metodą Bobath jest jej skuteczność. Informacje na temat licznych postępów podopiecznych naszej przychodni pozwalają nam stwierdzić, że jest to metoda terapii, którą warto wykorzystać. Co więcej, nie wiąże się dla dziecka z nieprzyjemnymi, bolesnymi doznaniami, co dla wielu rodziców również ma ogromne znaczenie.