Masaż limfatyczny we Wrocławiu

Villa Medica we Wrocławiu oferuje swoim pacjentom masaż limfatyczny, przeprowadzany zarówno w tradycyjny sposób - przez masażystę - jak i przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Doświadczenie naszych pracowników sprawia, że drenaż limfatyczny jest niezwykle skuteczny i przynosi ulgę w wielu poważnych schorzeniach.

Nasi specjaliści doskonale znają metodę wykonywania skutecznego masażu limfatycznego oraz dbają o jego odpowiedni przebieg. Dzięki temu pacjenci, którzy zdecydują się na skorzystanie z naszej oferty, mogą być pewni, że korzystają z usług najwyższej jakości. Co więcej, masaże limfatyczne w naszym centrum dostępne są w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wskazania do drenażu limfatycznego

Drenaż limfatyczny to zabieg, który może być pomocny zarówno w leczeniu wielu schorzeń, jak i w ich profilaktyce. Poznajmy więc główne wskazania do jego wykonania. Przede wszystkim, zabieg ten może być stosowany w przypadku osób, które chcą zadbać o swoją odporność, usunąć toksyny z organizmu oraz pobudzić krążenie. Masaż limfatyczny pozwala też osiągnąć stan odprężenia.

Ponadto, drenaż limfatyczny to zabieg wskazany w leczeniu otyłości i nadwagi, leczeniu obrzęków oraz nadmiernej resorpcji wody, zapobieganiu oraz leczeniu żylaków, a także przyspieszaniu regeneracji mięśni. Zabieg ten może również pomóc w przywróceniu prawidłowego metabolizmu oraz redukcji cellulitu. Często jest również pomocą po zabiegu liposukcji.

Wpływ masażu limfatycznego na układ limfatyczny

Drenaż limfatyczny ma bardzo zbawienny wpływ na układ chłonny naszego organizmu. Przede wszystkim pozwala udrożnić wszystkie kanały przepływu limfy, dzięki czemu nie gromadzi się ona w jednym miejscu. Pomaga więc w zlikwidowaniu wszystkich obrzęków limfatycznych w obrębie naszego ciała. Masaż pozwala również w pozbyciu się z limfy wszystkich patogenów.

Zabieg ten przyczynia się również do usunięcia z obrębu chłonki nagromadzonych tam toksyn. Usuwa również nadmiar wody - dzięki temu nie tylko czujemy się lepiej, ale również możemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Nie dziwi więc fakt, że z zabiegu tego chętnie korzystają osoby, które chcą odzyskać idealną sylwetkę.

Wpływ drenażu limfatycznego na układ krwionośny

Masaż limfatyczny to zabieg, który ma pozytywny wpływ również na nasz układ krwionośny. Czego więc możemy spodziewać się po jego wykonaniu? Przede wszystkim pobudzenia krążenia, a co za tym idzie - lepszego dotlenienia organizmu. To jednak nie wszystko. Pobudzenie układu krążenia oznacza bowiem również lepsze oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn.

Drenaż limfatyczny może być również rozwiązaniem w procesie leczenia wielu chorób układu krwionośnego. Przede wszystkim, doskonale sprawdzi się w przypadku profilaktyki i leczenia żylaków. Poza tym, może pomóc nam w leczeniu miażdżycy w początkowym jej etapie, a także w leczeniu obrzęków żylnych oraz zakrzepicy np. u osób leżących.

Wpływ masażu limfatycznego na stawy i mięśnie

Masaż limfatyczny ma również pozytywny wpływ na kondycję stawów i mięśni. Przede wszystkim pozwala na znacznie szybszą ich regenerację (np. po wzmożonym wysiłku fizycznym). Co więcej, zabieg ten sprawia, że mięśnie są lepiej ukrwione, przez co zwiększa się ich wydolność. Warto również wspomnieć o tym, że masaż ma efekt przeciwzapalny oraz ściągający.

Z tego właśnie powodu pozwala na zmniejszenie dolegliwości bólowych w przypadku stawów. Poprawa krążenia oraz wzmożona produkcja kolagenu, która jest efektem drenażu limfatycznego, sprawia również, że chrząstka stawowa szybciej się regeneruje. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób po urazach, oraz tych, które żyją bardzo aktywnie.

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego

Niestety, drenaż limfatyczny jest zabiegiem, który nie może być stosowany w przypadku każdego pacjenta. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do jego wykonywania. Jednym z najważniejszych są zaburzenia krążenia. Wykonywanie zabiegu nie jest również wskazane w przypadku zakrzepicy żylnej oraz niewydolności sercowej i oddechowej. Jeśli takie przypadłości mają miejsce - poinformuj nas o tym.

Wśród przeciwwskazań do wykonania drenażu limfatycznego znajdują się również widoczne żylaki, zapalenie skóry i stawów, choroby skóry oraz rany. Niewskazane jest również przeprowadzanie zabiegów u osób, które zmagają się z nowotworami, astmą, nadciśnieniem oraz ciężkimi zmianami miażdżycowymi. W takim wypadku lepiej skorzystać z innych rodzajów masażu.

Masaż limfatyczny może być wykonywany ręcznie, lub przy użyciu specjalistycznych urządzeń

Masaż limfatyczny można wykonywać na wiele sposobów. Oprócz ręcznego przeprowadzania zabiegu możemy korzystać również z nowoczesnych urządzeń, które sprawiają, że efekty drenażu limfatycznego są jeszcze lepsze. Dlatego też nasze centrum rehabilitacji wyposażone jest w sprzęty, które pomagają nam w bezpiecznym wykonywaniu tego typu masażu.