Rynek we Wrocławiu

Lato we Wrocławiu!

Wydaje się, że lato zawitało we Wrocławiu na dobre, a wraz z nim piękna pogoda i gorące słońce. Uczniowie cieszą się już wolnym czasem, a w komunikacji miejskiej robi się coraz mniej tłoczno, co jest znakiem, że część Wrocławian wyjechała z miasta. Dla wszystkich tych, którzy na urlop muszą jeszcze chwilę zaczekać lub w tym roku planują spędzić lato w mieście przygotowaliśmy kilka podpowiedzi jak aktywnie spędzić letni czas we Wrocławiu.

Stadion Wrocław

Tegoroczny plan wakacyjnych aktywności na Stadionie Wrocław z pewnością zaciekawi wielu Wrocławian. Organizatorzy „Lata na Stadionie” postarali się o to, aby w tegoroczne wakacje każdy znalazł w ramach cyklu eventów coś dla siebie. Zaplanowano tutaj serię spotkań, warsztatów i aktywności zarówno dla miłośników aktywności fizycznej i sportu, jak i dla tych, którzy swój wolny czas preferują spędzać nieco inaczej. Od 1 do 17 lipca każdy będzie miał szansę wzięcia udziału w rozmaitych warsztatach, spotkaniach i aktywnościach.

Warsztaty z Zumby

Organizatorzy warsztatów podkreślają, że zajęcia, które odbędą się na terenie otwartym Stadionu Wrocław są doskonałą formą aktywności dla całej rodziny. Dużego znaczenia nie ma stopień zaawansowania umiejętności czy kondycja fizyczna – każdy może włączyć się tutaj do wspólnego treningu połączonego z zabawą przy dźwiękach energetycznej muzyki. Warsztaty odbędą się pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Zwiedzanie Stadionu z przewodnikiem

Stadion Wrocław w trakcie wakacji otwarty jest także dla zwiedzających miłośników sportu i piłki nożnej. Szczegóły i harmonogram zwiedzania dostępne są na stronie internetowej Stadionu.

Bieganie

We Wrocławiu znajduje się ponad 20 ścieżek biegowych. Część z nich znajduje się niemal w centrum miasta, podczas gdy inne biegną wśród drzew, które w upalne dni będą ochraniały biegaczy przed słońcem. Większość z wrocławskich tras biegowych opisaliśmy w jednym z naszych wpisów, do których lektury serdecznie zapraszamy. W ubiegłym tygodniu na naszym profilu na Facebooku informowaliśmy o 7. Wrocławskim PKO Nocnym Półmaratonie, a już w połowie lipca we Wrocławiu odbędą się kolejne imprezy biegowe.

Jednak jak biegać, kiedy na zewnątrz panują niemal tropikalne upały? Biegacze, którzy trenują regularnie na pewno będą znosić je znacznie lepiej niż ci biegający dość rzadko, dlatego kiedy na zewnątrz panują niezwykle wysokie temperatury, zachęcamy do treningów wcześnie rano i słuchanie uważnie swojego organizmu. Polecamy także zapoznać się z tekstem, który niedawno pojawił się na stronie FOOTLABu, w którym znajduje się kilka ważnych informacji dotyczących radzenia sobie z upałem, także podczas treningów.

Ścieżki rowerowe

Jako Wrocławianie mamy ogromne szczęście, jeśli chodzi o miejską infrastrukturę rowerową, a okres wakacji jest doskonałym momentem, aby się o tym przekonać. W ubiegłym roku stolica Dolnego Śląska wygrała w rankingu na najbardziej przyjazne rowerzystom miasto, detronizując tym samym stałego zwycięzcę – Miasto Gdańsk. Rzeczywiście, Wrocław już w ubiegłym roku był niezwykle przyjazny kierowcom jednośladów, jednak obecnie wciąż wiele się dzieje i nieustannie powstają nowe drogi rowerowe. Co więcej wraz z rozpoczęciem tegorocznego sezonu rowerowego pojawiły się kolejne stacje rowerowe. Sprawdź, czy jedna z nich nie stanęła pod Twoim domem!

Już niebawem przedstawimy ciekawe alternatywy na aktywne spędzanie wolnego czasu w mieście dla najmłodszych! A tymczasem jeśli chcesz podzielić się swoimi pomysłami i planami na lato we Wrocławiu, daj nam znać!

Wróć