bezpieczenstwo-villa-medica

Jak w obecnej sytuacji epidemiologicznej dbamy o bezpieczeństwo naszych pacjentów?

W ostatnich tygodniach możemy obserwować, że sytuacja związana z koronawirusem dynamicznie się zmienia, co sprawia, że wszyscy zastanawiamy się jak zminimalizować ryzyko zachorowania przy jednoczesnym nie rezygnowaniu z koniecznych zajęć i aktywności. Do takich aktywności zaliczają się również te, które są związane ze zdrowiem. Nasze Centrum jest dla Państwa otwarte, a my wykonujemy zabiegi oraz przeprowadzamy konsultacje lekarskie dokładając wszelkich starań, abyście czuli się u nas bezpiecznie i komfortowo. Państwa bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważne, dlatego przechodzimy również odpowiednie szkolenia z tego zakresu. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami, które wprowadziliśmy, aby każdy mógł czuć się u nas bezpiecznie.

Jak dbamy o bezpieczeństwo w naszym Centrum?

Każda osoba, która pragnie wejść na teren naszego ośrodka w celu odbycia konsultacji lekarskiej lub zabiegu, zostaje poddana pomiarowi temperatury ciała przy pomocy bezdotykowych termometrów. Oznacza to, że pacjenci, u których temperatura przekracza 38 stopni Celsjusza, nie mają możliwości zrealizowania u nas swojej wizyty. Dzięki tej procedurze jesteśmy pewni, że na terenie ośrodka przebywają tylko osoby o prawidłowej temperaturze ciała, co zmniejsza ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa. Na każdego pacjenta nałożony jest również nakaz przebywania w maseczce ochronnej oraz wypełnienia ankiety epidemiologicznej. Na terenie Centrum udostępniliśmy również bezdotykowe dozowniki z płynem dezynfekującym, z których nasi pacjenci chętnie korzystają. W obecnej sytuacji dezynfekcja rąk stanowi istotny nawyk, który jest jednym z czynników zmniejszających ryzyko zakażenia się wirusem. Na terenie naszego ośrodka znajdziecie Państwo również wywieszone w kilku miejscach zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie zmniejsza ryzyko transmisji koronawirusa.

W jaki sposób przebiegają zabiegi i konsultacje lekarskie?

Zabiegi, które wykonujemy, przebiegają zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a nasi fizjoterapeuci pracują w maseczkach ochronnych, przyłbicach oraz jednorazowych rękawiczkach. Wprowadziliśmy również dodatkową ochronę w postaci hartowanej szyby, którą osłonięta jest nasza recepcja. Sale rehabilitacyjne oraz gabinety lekarskie poddawane są codziennej dezynfekcji, a także wyposażyliśmy je w oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji.

Płatności bezgotówkowe

Zachęcamy Państwa również do dokonywania u nas płatności bezgotówkowej przy pomocy terminala, co stanowi jedno z głównych zaleceń w obecnej sytuacji, gdyż na powierzchni banknotów oraz monet znajduje się wiele bakterii oraz wirusów. 

Kontakt z nami w razie pytań i wątpliwości

Rozumiemy doskonale, że w tym niełatwym dla wszystkich czasie, możecie czuć się Państwo zaniepokojeni i chcielibyście uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa w naszym Centrum. Aby mieć pewność, że wizyta u nas przebiegnie w możliwie najbezpieczniejszych warunkach, pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 71 351 28 45 lub 609 531 652, a także możecie wysyłać zapytania na adres mailowy: rejestracja@villamedica.pl. Nasz personel udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Jednocześnie chcielibyśmy przypomnieć, że w razie gorszego samopoczucia lub niepokojących objawów, należy w miarę możliwości zostać w domu i  skontaktować się z lekarzem. Najczęstszymi objawami koronawirusa są: gorączka, suchy kaszel oraz zmęczenie, ale nie należy również bagatelizować sytuacji, w których odczuwamy ból mięśni, gardła, głowy, ucisk w klatce piersiowej, a także doświadczamy zapalenia spojówek czy utraty węchu i smaku. 

Wróć