Haczykowanie Wrocław

Terapia hakami czyli terapia Ekmana to jedna z metod leczenia bólu. Specjalne haki zaprojektowane przez szwedzkiego fizjoterapeutę Kurta Ekmana pozwalają na interwencje w obrębie układu ruchu polegającą na uwalnianiu zrostów w tkance łącznej. Interwencje te dotyczyć mogą układu nerwowego, ścięgien, więzadeł oraz przestrzeni międzypowięziowej.

Haczykowanie pomaga uwolnić wymienione obszary od napięć mechanicznych powodujących nieznośny uciążliwy ból. Specjalnie zaprojektowane haki o różnych krzywiznach pomagają fizjoterapeucie na dotarcie do miejsc niedostępnych podczas terapii manualnej. Terapia Ekmana zalecana jest zawsze, kiedy diagnozuje się ograniczenie ruchomości płaszczyzn ślizgu tkanek.

Czym wyróżnia się terapia Ekmana?

Leczenie bólu metodą haczykowania pomaga na dotarcie do miejsca patologicznego, do którego nie sposób dotrzeć manualnie. Przy pomocy haczyka fałda tkanki umieszczana jest w krzywiźnie haczyka, fizjoterapeuta zaś wykonuje powolne delikatne ruchy prowadzące do przywrócenia ruchomości w rehabilitowanym obszarze.

Wskazania do stosowania metody Ekmana

Wśród wskazań do stosowania terapii hakami wymienia się między innymi: zapalenia ścięgien, zapalenia okołostawowe, rwę kulszową czy problemy z ruchomością będące efektem zabiegów chirurgicznych. Villa Medica we Wrocławiu to miejsce, gdzie pacjenci z wymienionymi problemami znajdą fachową i rzetelną pomoc doskonałych fizjoterapeutów.