Rehabilitacja dziecięca we Wrocławiu

Oferta naszego wrocławskiego Centrum Medycyny i Rehabilitacji nie jest skierowana wyłącznie do osób dorosłych. Doskonale rozumiemy bowiem, że również dzieci zmagają się z licznymi problemami, które można rozwiązać odpowiednimi ćwiczeniami oraz zabiegami rehabilitacyjnymi. Właśnie dlatego w naszych placówkach działa również poradnia rehabilitacyjna dla dzieci, w której pracują doświadczeni specjaliści.

Dbamy o to, by oferta zabiegów rehabilitacyjnych dla dzieci była jak najbardziej szeroka i różnorodna. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować terapię idealnie dopasowaną do potrzeb każdego malucha. Na co dzień wykorzystujemy nowoczesną metodę Bobath, PNF oraz masaże Shantala. Monachijska Diagnostyka Funkcjonalna sprawia zaś, że jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie metody rehabilitacji.

Rehabilitacja neurologiczna dzieci

Zakres naszych działań obejmuje między innymi rehabilitację neurologiczną dzieci, prowadzoną przez specjalistów, którzy nie tylko znają się na fizjoterapii, ale również czerpią satysfakcję z pracy z najmłodszymi pacjentami. Dzięki temu, dzieci, które znajdują się pod naszą opieką, chętnie uczestniczą w zabiegach rehabilitacyjnych i szybko robią postępy.

Rehabilitacja neurologiczna to idealne rozwiązanie dla dzieci cierpiących na porażenie mózgowe, zespół Downa oraz schorzenia neurologiczne. Starannie dobrane zabiegi pozwalają na opracowanie planu działania, który będzie skuteczny dla danego dziecka. Co więcej, rodzice otrzymują komplet informacji, dzięki któremu wiedzą w jaki sposób wspomagać zdrowie dziecka.

Rehabilitacja dzieci z wadami postawy

W dzisiejszych czasach dzieci zmuszone są do noszenia ciężkich tornistrów. Ponadto, bardzo dużo czasu spędzają przy ekranie komputera lub telewizora. To wszystko sprawia, że powstawanie wad postawy jest bardzo powszechne. Jedną z najskuteczniejszych metod ich profilaktyki oraz leczenia jest odpowiednio dobrana rehabilitacja.

Dlatego też oferujemy specjalne zabiegi oraz ćwiczenia dla dzieci z wadami postawy. Sesje rehabilitacyjne przybierają formę wesołej zabawy, która zachęca najmłodszych do aktywności. Dzięki temu dzieci robią postępy, a ich ciało wzmacnia się. Skrzywienia kręgosłupa oraz inne wady postawy ulegają zmniejszeniu lub całkowicie zanikają. Wszystko to pod okiem doświadczonych specjalistów.

Ćwiczenia ogólnousprawniające i wzmacniające mięśnie

Każdy rodzic chce, by jego dziecko mogło cieszyć się dobrym zdrowiem oraz sprawnością fizyczną. Niestety, nie zawsze wszystko wygląda tak, jakbyśmy tego chcieli. Różnego rodzaju problemy, jakie dziecko napotyka na swojej drodze, mogą spowodować, że zacznie ono odstawać od reszty rówieśników pod względem sprawności fizycznej.

W takich przypadkach oferujemy ćwiczenia ogólnousprawniające i wzmacniające mięśnie, które pozwalają dziecku nabrać siły i wytrzymałości. To starannie opracowane zestawy ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie dziecka. Dzięki temu staje się ono sprawniejsze oraz dogania rówieśników pod względem rozwoju fizycznego. Wpływa to pozytywnie na jego samoocenę. To idealne rozwiązanie dla dzieci po długiej chorobie lub zmagających się z problemami fizycznymi (np. napięciem mięśniowym).

Rehabilitacja niemowląt

W Villa Medica prowadzona jest również kompleksowa rehabilitacja niemowląt przy wykorzystaniu najnowocześniejszych metod, takich jak rehabilitacja Bobath. To metoda, która daje naprawdę dobre, widoczne efekty. Dodatkowo, prowadzimy Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka, które sprawia, że maluchy z problemami zdrowotnymi są w stanie dogonić rówieśników.

W jakich przypadkach warto postawić na rehabilitację niemowląt? Przede wszystkim w przypadku wcześniaków oraz dzieci z małą masą urodzeniową. Zabiegi rehabilitacyjne pomocne są również w przypadku dzieci urodzonych z porażeniem mózgowym. Warto wspomnieć, że wczesne rozpoczęcie działań rehabilitacyjnych to znacznie większe szanse na poprawę stanu zdrowia malucha.

Oferujemy konsultacje lekarskie i wykonujemy diagnostykę RTG

Rehabilitacja dziecięca powinna być prowadzona w sposób przemyślany, optymalnie dopasowany do potrzeb dziecka oraz problemów, z którymi się ono zmaga. Dlatego też, naszym małym pacjentom oraz ich rodzicom oferujemy profesjonalne konsultacje lekarskie u doświadczonych specjalistów, dysponujących odpowiednią wiedzą - dzięki temu wybieramy skuteczne metody rehabilitacji.

Jeśli jest taka konieczność, wykonujemy również szereg badań, w tym diagnostykę RTG. Dzięki temu doskonale wiemy w obrębie jakich narządów i części ciała dziecka występują problemy wymagające dopasowania odpowiedniego rodzaju rehabilitacji. Wszystko odbywa się w miłej atmosferze, dzięki czemu badania i konsultacje lekarskie nie stanowią dla malucha źródła stresu.

Przygotowujemy zestawy ćwiczeń do wykonywania w domu

W rehabilitacji najmłodszych ogromne znaczenie ma kontynuowanie ćwiczeń w domu. Specjaliści z naszego centrum rehabilitacji doskonale o tym wiedzą. Właśnie dlatego dbamy o odpowiednie przygotowanie rodziców i opiekunów. Uczymy jak wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne oraz przygotowujemy zestawy dopasowane do potrzeb dziecka. Dzięki temu rodzice mogą kontynuować rehabilitację w zaciszu czterech ścian, co sprawia, że jej efekty są jeszcze lepsze.