Osłony i korektory na halluksy

Halluks (hallux), czyli koślawy paluch jest chorobą zwyrodnieniową prowadzącą do zniekształcenia stopy. Przyczyn tego schorzenia jest bardzo wiele, do najczęstszych należy noszenie zbyt wąskiego obuwia lub butów na wysokim obcasie, uprawianie sportów obciążających przednią część stopy oraz choroba reumatyczna. Postępujące zmiany zwyrodnieniowe są przyczyną rosnących dolegliwości bólowych. 

Jednym ze sposobów leczenia koślawego palucha jest stosowanie akcesoriów medycznych korygujących zmiany zwyrodnieniowe, takich jak klin i osłona na halluksy. Korektor halluxa pozycjonuje paluch i utrzymuje jego prawidłowe ułożenie. Przy łagodzeniu dolegliwości bólowych doskonale sprawdza się żelowa osłona na halluksy, która zapewnia odpowiednie nawilżenie i ochronę bolesnego miejsca. 

Wygoda i komfort stosowania

Nieleczone halluksy powodują nie tylko ból, ale też trudności w chodzeniu. Halluksom towarzyszą często również inne objawy, takie jak zapalenie wysiękowe kaletki na wysokości stawu śródstopno-palcowego, bolesne zgrubienie naskórka oraz podwichnięcie stawu śródstopno-palcowego. Leczenie koślawego palucha warto zacząć jak najwcześniej, gdyż zaawansowane halluksy wymagają często interwencji chirurgicznej. 

Oferowane przez Villa Medica korektory i osłony to skuteczny sposób na leczenie tej przykrej dolegliwości. Korektor halluxa przywraca palcom stóp właściwe ustawienie, zmniejsza tarcie i łagodzi ból. Wykonany jest z elastycznego i miękkiego materiału, dzięki czemu jego stosowanie jest wygodne i nieinwazyjne. W leczeniu koślawego palucha ważną rolę odgrywają również ćwiczenia palców stóp, które przyspieszają rehabilitację.

DZIENNY KOREKTOR HALLUX’A HV-32

DZIENNY KOREKTOR HALLUX’A HV-32

Opis: składa się z elastycznej taśmy, której jeden koniec zakończono nakładką na paluch, wykonaną z miękkiego elastycznego materiału. Drugi koniec zapina się na velcro regulując siłę napięcia taśmy (przechodzącej za piętą) i jednocześnie siłę odwodzenia palucha.
Działanie: pozycjonowanie palucha.
Zastosowanie: korekcja palucha koślawego.
Kolor: beż.

OSŁONKA HALLUXA GL-121

OSŁONKA HALLUXA GL-121

Opis: Osłonka z miękkiego i przyjemnego w kontakcie ze skórą materiału, zapewnia bolesnej okolicy ochronę i nawilżenie.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się