Ortezy i stabilizatory stawu skokowego

Orteza, czyli stabilizator stawu skokowego najczęściej stosowana jest w przypadku skręcenia lub zwichnięcia kostki, a także urazu ścięgna skokowego. Sprzęt ma na celu wzmocnienie stawu, zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz zapobieganie opuchliznom, pełni również istotną rolę w procesie rehabilitacji. Orteza stawu skokowego usztywnia i stabilizuje stopę, daje także podparcie przy uprawianiu sportu lub w pracy. 

Stosowanie stabilizatora zabezpiecza stopę przed uszkodzeniem więzadeł, skręceniami i złamaniami, jest też wskazane w przypadku rehabilitacji osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne, bóle śródstopia, uszkodzeniami nerwu strzałkowego, schorzenia palców młoteczkowych oraz przy wielu innych dolegliwościach. Skuteczna orteza na staw skokowy powinna być odpowiednio dopasowana do nogi. 

Wygodny i skuteczny sprzęt ortopedyczny

Staw skokowy, podobnie jak kolanowy, jest narażony na duże ryzyko urazów, do których może dojść na przykład w trakcie uprawiania sportu. Gdy diagnoza lekarza wskazuje na skręcenie stawu skokowego orteza może być bardzo pomocna w procesie leczenia i rehabilitacji. Usztywnienie kontuzjowanego miejsca chroni je przed pogłębieniem urazu i wystąpieniem opuchlizny. W procesie rehabilitacji ważna jest również wygoda pacjenta. 

Dobry stabilizator na staw skokowy powinien być wykonany z elastycznego materiału, który zapewni odpowiednią cyrkulację krwi w kończynie, nie będzie powodował otarć i podrażnień. Skuteczna orteza musi idealnie przylegać do ciała i nie powinna się przemieszczać w trakcie ruchu lub odpoczynku. W sklepie Villa Medica znajdą Państwo nowoczesny sprzęt ortopedyczny do domowego użytku. 

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO TN-241

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU SKOKOWEGO TN-241

OPIS : Produkt linii Elastic wykonany jest z oddychającego, elastycznego, bardzo wytrzymałego i miękkiego materiału, który zapewnia bardzo wysoki poziom wygody i komfortu podczas stosowania. Materiał zapewnia kompresję i elastyczność działającą w 4 kierunkach, co pozwala ortezie na idealne dopasowanie i przyleganie do ciała.

Zastosowanie: lekkie kontuzje i skręcenia, podwichnięcia, jako zabezpieczenie i podparcie podczas aktywności sportowej oraz w pracy.

Producent: Orliman

STABILIZATOR STAWU SKOKOWEGO OS 6241 ORLIMAN SPORT

STABILIZATOR STAWU SKOKOWEGO OS 6241 ORLIMAN SPORT

Opis : Orteza wykonana jest z bardzo lekkiej elastycznej mocnej taśmy, która jest miękka w kontakcie z ciałem nie powoduje otarć i podrażnień skóry.

Zalecenia: niewielkie urazy, skręcenia, niestabilności; wsparcie, stabilizacja i ochrona dla sportowców, do pracy.

Działanie: dzięki dużej elastyczności stabilizator pozwala na indywidualne dopasowanie.

STABILIZATOR STAWU SKOKOWEGO PUSH MED

STABILIZATOR STAWU SKOKOWEGO PUSH MED

Opis: Orteza stawu skokowego PUSH MED zapewnia długotrwałe wzmocnienie stawu skokowego i może być używana w różnych okolicznościach i warunkach. Orteza ta działa na zasadzie aktywnego bandaża. Stopień ucisku oraz ograniczenia ruchu odwracania/nawracania można regulować, a wstawka silikonowa po wewnętrznej stronie opaski zapewnia utrzymanie jej we właściwym miejscu. Wokół wrażliwych rejonów stopy, takich jak podbicie czy ścięgno Achillesa, znajdują się strefy komfortu. Ortezę nosi się wygodnie i jest ona łatwa w użyciu, między innymi dzięki szerokiemu podbiciu i zintegrowanemu łączeniu na pięcie (heel-lock).

Więcej Informacji: https://youtu.be/_WlYxASvxv8

STABILIZATOR KRÓTKI STAWU SKOKOWEGO I STOPY WALKER EST -88

STABILIZATOR KRÓTKI STAWU SKOKOWEGO I STOPY WALKER EST -88

Opis: STABILIZATOR DŁUGI STAWU SKOKOWEGO I STOPY WALKER EST -86 zapewnia zarówno wydajne wzmocnienie mechaniczne niesprawnej kostki, jak i komfort w użytkowaniu. Jest bardziej elastyczna niż model Ortho Aequi i ma po zewnętrznej stronie wydłużoną elastyczną powłokę zapewniającą równomierną kompresję, nawet w wypadku niewielkiego obrzęku. Sztywne wsparcie znajduje się wyłącznie na przyśrodkowej stronie stawu i posiada wydrążenie na kostkę. Strona boczna wykonana jest ze wstępnie formowanej pianki, która z łatwością dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Orteza ta jest mocowana za pomocą ukośnego paska. Elastyczne taśmy poprawiają przyleganie oraz ucisk wokół stawu skokowego.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się