Rehabilitacja na NFZ we Wrocławiu

Villa Medica z Wrocławia gwarantuje dostęp do wysokiej jakości usług rehabilitacyjnych, realizowanych przez najlepszych fizjoterapeutów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, jak ważna w wielu schorzeniach jest szybka pomoc specjalistyczna, dlatego też w naszej ofercie znajdują się zabiegi rehabilitacyjne refundowane przez NFZ.

Nasze wrocławskie centrum podejmuje się fizjoterapii osób dorosłych, starszych, a także młodzieży. W każdym przypadku gwarantujemy wykorzystanie specjalistycznego sprzętu oraz fachowe podejście do wykonywanych czynności rehabilitacyjnych. Robimy wszystko, by Państwu pomóc.

Rehabilitacja kręgosłupa

Realizujemy między innymi zabiegi rehabilitacyjne w przypadku różnego rodzaju schorzeń kręgosłupa, takich jak skolioza, dyskopatie, a także w przypadku wszelkich zwyrodnień, które są przyczyną bólu oraz ograniczenia ruchomości, utrudniających codzienną aktywność w domu i w pracy.

Rehabilitacja kręgosłupa wykonywana jest przez nas także po urazach, powstałych między innymi w wypadkach komunikacyjnych. Wykonujemy zabiegi fizjoterapeutyczne dotyczące odcinka lędźwiowego, piersiowego i szyjnego przede wszystkim dla pacjentów długo przebywających w pozycji siedzącej.

Rehabilitacja na NFZ

Rehabilitacja biodra

Terapia rehabilitacyjna wykonywana jest przez nas między innymi w przypadku rozmaitych schorzeń bioder, bólu przeciążeniowego, zmian na tle zwyrodnieniowym, stanów zapalnych, naciągnięć mięśni w rejonie uda oraz pachwiny, a także bólu stawu krzyżowo-biodrowego oraz odkręgosłupowego.

Rehabilitacja biodra prowadzona jest także po zabiegach wszczepienia endoprotezy. Co ważne, w ramach zabiegów realizujemy techniki kinesiotapingu, terapii manualnej, fizykoterapii, a także rozmaitych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie i rozciągnięcie kluczowych partii mięśniowych. Przy pierwszej wizycie wykonujemy dokładaną analizę nie tylko biodra, ale również całej kończyny dolnej.

Rehabilitacja kolana

W przypadku wypadków oraz wystąpienia schorzeń stawu kolanowego, przeprowadzamy kompleksową rehabilitację mającą na celu zredukować ból oraz przywrócić wszelkie funkcje motoryczne. Realizowane są przez nas zarówno czynności zachowawcze, jak i przed oraz pooperacyjne.

Zajmujemy się między innymi urazami łąkotek i więzadeł, bólami przeciążeniowymi, stanami urazowymi związanymi ze skręceniem, złamaniem lub stłuczeniem, a także rehabilitacją kolana po zabiegach artroskopii i po wszczepieniu endoprotezy kolana. W każdym przypadku przygotowujemy dokładny plan terapii, mający doprowadzić do złagodzenia wszelkich powstałych defektów.

Rehabilitacja barku

Poza typowymi urazami, powstałymi w wypadkach komunikacyjnych czy chociażby podczas wysiłku fizycznego, zajmujemy się również terapią rozmaitych schorzeń. Spośród nich wymienić można między innymi zespół bolesnego barku, zespół stożka rotatorów, zespół ciasnoty barkowej, synowektomię stawu ramiennego i naderwanie obrąbka ramiennego.

Przeprowadzana przez nas rehabilitacja barku ma na celu również złagodzić ból wynikający ze stanów zapalnych, oraz zmian zwyrodnieniowych. Przeprowadzamy ponadto medyczny trening terapeutyczny, który pozwala szybciej i pełniej powrócić do pełnej sprawności po urazach, operacjach czy różnego rodzaju schorzeniach.

Rehabilitacja powypadkowa

Nasi specjaliści prowadzą kompleksowe zabiegi rehabilitacyjne osób po wypadkach komunikacyjnych, oraz innych urazach wynikających z nagłych zdarzeń. Oferujemy specjalistyczne konsultacje lekarskie, które mają na celu określenie najlepszych sposobów powrotu do pełnej sprawności.

Konsultacje i fachowa pomoc realizowane są na wszystkich etapach rehabilitacji. Wykorzystywany przez nas sprzęt pozwala w skuteczny sposób uporać się z zaistniałą sytuacją, zdecydowanie usprawnia również cały proces terapii. Rehabilitacja powypadkowa dotyczyć może defektów barku, kolana, biodra oraz kręgosłupa. Posiadamy stosowne zaopatrzenie ortopedyczne: pasy lędźwiowe, kołnierze ortopedyczne, stabilizatory kolan i stawów skokowych.

Rehabilitacja po artroskopiach

W ofercie Wrocławskiego centrum rehabilitacyjnego Villa Medica znajdują się także usługi rehabilitacyjne, prowadzone bezpośrednio po zabiegach artroskopii. W ten sposób wspomagamy proces leczenia, zmniejszamy powstały ból, obrzęk i pooperacyjny stan zapalny. Odbudowujemy zmniejszoną siłę mięśniową, a także

przywracamy pełną wydolność chodu i biegu.

Terapia indywidualna - manualna

Terapia manualna to zbiór wielu specjalistycznych metod fizjoterapeutycznych przywracających elastyczność tkankom, zmniejszających nadmierne napięcia mięśniowo - powięziowe i poprawiających ruchomość w stawach.

Uzupełnieniem jej jest kinesiotaping, nowoczesna terapia polegająca na oklejaniu plastrami bolesnych, obrzękniętych lub potrzebujących dodatkowej korekcji części ciała.

Stosowane w naszym Centrum metody terapeutyczne należą do najskuteczniejszych ze wszystkich poznanych. Jesteśmy przekonani, że decydując się na rehabilitację w Villa Medica w ramach NFZ zaoszczędzą Państwo czas i pieniądze a zyskają sprawność i dobre samopoczucie.

Kinesiotaping

Stosowane metody rehabilitacyjne

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się