Osteopatia we Wrocławiu

Istnieje teoria, że tylko harmonijnie działający organizm jest w stanie prawidłowo funkcjonować. To właśnie w oparciu o nią powstała osteopatia. To rodzaj terapii, której celem jest praca z pacjentem w taki sposób, aby zadbać o jego ciało, emocje, nawyki żywieniowe oraz samopoczucie. Osteopatia korzysta z terapii manualnej oraz współpracuje z innymi specjalnościami (np. dietetyka lub rehabilitacja).

We wrocławskim Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica znajdziesz doświadczonych specjalistów zajmujących się tym rodzajem terapii. Jesteśmy jedynym miejscem we Wrocławiu, w którym otrzymasz kompleksową pomoc. Dbamy o to, by nasi pacjenci mogli korzystać z najnowocześniejszych metod terapii osteopatycznej, dzięki czemu przynosi ona widoczne efekty i pomogła już wielu chorym.

Na jakie dolegliwości pomaga osteopatia?

Osteopatia to rodzaj terapii o bardzo szerokim zastosowaniu. Jej celem jest bowiem przywrócenie równowagi organizmu, a więc prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów naszego ciała. To przynosi efekty. Kiedy jednak szczególnie warto zainteresować się osteopatią? Z całą pewnością wskazaniem do niej są stany chronicznego zmęczenia.

Pomocna jest również w przypadku wad postawy, w rehabilitacji po przebytych urazach, stanach bólowych i fibromialgii. Tak naprawdę każda osoba, która zmaga się ze złym samopoczuciem, może skontaktować się z osteopatą z naszego centrum, by uzyskać poradę. Rzeczowa rozmowa podpowie specjaliście czy zastosowanie osteopatii może pomóc pacjentowi.

Zalety osteopatii - bezinwazyjność i bezbolesność

Podstawową zaletą osteopatii jest fakt, że jest to terapia bezpieczna dla naszego organizmu. Jest bowiem całkowicie bezinwazyjna. Nie wiąże się z żadnymi zabiegami - naświetlaniami, iniekcjami czy podawaniem leków. Dzięki temu nawet osoby, które cierpią na schorzenia będące przeciwwskazaniem do większości terapii, mogą z niej skorzystać.

Osteopatia jest również całkowicie bezbolesna - terapia manualna, która jest jej częścią, nie powoduje żadnego dyskomfortu. Co ważne, w trakcie osteopatii nie podaje się również żadnych leków, które mogłyby wywoływać niepożądane skutki uboczne. To kolejna zaleta tego rodzaju terapii, która sprawia, że jest ona dostępna praktycznie dla każdego pacjenta.

Na czym polega holistyczne podjeście do organizmu człowieka?

Holistyczne, a więc całościowe podejście do organizmu człowieka, to podstawa terapii osteopatycznej. Co jednak oznacza to w praktyce? Mówiąc najprościej, osteopata uważa, że wpływ na nasze ciało ma zarówno to, jak funkcjonują jego poszczególne narządy, nasze nawyki (np. żywieniowe) a także emocje, z jakimi się zmagamy oraz nasza historia.

Chcąc działać skutecznie, osteopata musi więc doprowadzić do stanu homeostazy, a więc równowagi naszego organizmu. By to osiągnąć często nie działa w pojedynkę, a konsultuje się ze specjalistami innych dziedzin np. rehabilitantami czy dietetykami by jednocześnie dbać o wszystkie sfery mające wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Skuteczność osteopatii

Wiele osób wątpi w skuteczność osteopatii. Czy słusznie? Jak się okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Jest to bowiem forma terapii o wieloletniej tradycji, która niejednokrotnie przynosi ulgę pacjentom. Jej początki przypadają na 1874 rok. Od tego czasu każdego roku spotkać możemy się ze świadectwami osób, które dzięki niej poczuły się znacznie lepiej.

Pomimo należenia tej terapii do dziedziny medycyny niekonwencjonalnej, tak naprawdę każdy osteopata posiada wykształcenie medyczne, dzięki któremu jest w stanie zastosować odpowiednie zabiegi oraz konsultacje z innymi specjalistami. Nie możemy więc odmówić skuteczności tego rodzaju terapii, szczególnie gdy przeprowadzana jest przez doświadczonych specjalistów.

Czy osteopata musi mieć wykształcenie medyczne?

Wiele osób zainteresowanych terapią osteopatyczną zastanawia się czy każda osoba, która zajmuje się osteopatią powinna mieć wykształcenie medyczne. Według polskiego prawa osoba, która chce zajmować się tego rodzaju terapią, powinna zdobyć specjalizację z osteopatii po studiach medycznych lub też zdobyć wykształcenie medyczne lub paramedyczne po czym podjąć studia osteopatyczne.

Tylko tak wykształcone osoby są w stanie działać skutecznie dla dobra pacjenta. Posiadając wiedzę z zakresu medycyny potrafią zaproponować najlepsze dla naszego organizmu rozwiązania oraz wychwycić ewentualne niepokojące zmiany. Dlatego też w naszym centrum rehabilitacji osteopatią zajmują się wyłącznie wykształceni i doświadczeni fachowcy.

Przeciwwskazania do terapii osteopatycznej

Osteopatia to rodzaj terapii, która jest całkowicie bezinwazyjna. Nie wiąże się również z podawaniem leków, które mogłyby powodować skutki uboczne. Dlatego też nie ma wyraźnych przeciwwskazań do jej podjęcia. Jedynie w przypadku chorych, którzy potrzebują pomocy konkretnego specjalisty, warto zadbać najpierw o prawidłową diagnozę i wdrożenie leczenia.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się