Ortezy i stabilizatory nadgarstka i kciuka

Orteza nadgarstka i kciuka najczęściej stosowana jest u pacjentów cierpiących na dolegliwości związane z zespołem cieśni nadgarstka, a także w celu pozycjonowania kciuka uszkodzonego w wyniku urazu. Stabilna pozycja uszkodzonego miejsca zmniejsza ból i przyspiesza leczenie kontuzji. Stabilizator nadgarstka i kciuka może być też stosowany zapobiegawczo, przez osoby narażone na uszkodzenia tej części ciała. 

Wybór odpowiedniej ortezy warto skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą. Stabilizator nadgarstka może być wykonany z różnego rodzaju materiałów. Orteza nadgarstka z ujęciem kciuka umożliwia usztywnienie chorego miejsca, z kolei w niektórych przypadkach lepszym wyborem będzie elastyczny stabilizator nadgarstka. Odpowiednio dobrana orteza zapobiega obrzękom pourazowym, a także wspomaga leczenie zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych nadgarstka.

Kiedy stosować i gdzie kupić stabilizatory i ortezy?

Orteza nadgarstka może być stosowana zarówno w leczeniu urazów i chorób nadgarstka, jak i profilaktycznie. W przypadku sportów, w których istnieje duże ryzyko uszkodzenia nadgarstka i kciuka stosowanie stabilizatora może uchronić nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami i kontuzją. Jeśli doszło już do uszkodzenia tej części ciała stabilizator na nadgarstek pomoże złagodzić ból i przyspieszy proces rehabilitacji. 

Profesjonalna orteza nadgarstka, cena której uzależniona jest między innymi od materiału, z którego została wykonana dostępna jest w wielu sklepach ze sprzętem ortopedycznym. Szeroki wybór stabilizatorów i ortez znajdą Państwo również w sklepie kliniki Villa Medica. Oferowane przez nas stabilizatory wykonane są z różnych materiałów i dostępne są w kilku modelach. Przy wyborze odpowiedniej ortezy należy wziąć pod uwagę rodzaj i stopień urazu.

ELASTYCZNA ORTEZA NADGARSTKA TN-260

ELASTYCZNA ORTEZA NADGARSTKA TN-260

Opis: produkt linii Elastic wykonany z oddychającego, elastycznego, bardzo wytrzymałego i miękkiego materiału, który zapewnia bardzo wysoki poziom wygody i komfortu podczas stosowania. Materiał zapewnia kompresję i elastyczność działającą w 4 kierunkach, co pozwala ortezie na idealne dopasowanie i przyleganie do ciała. Produkt posiada umiejscowioną wewnątrz ortezy neoprenową poduszkę, która osłania, delikatnie masuje i ogrzewa okolicę promieniowo-nadgarstkową.
Działanie: stabilizacja, ucisk i podparcie.
Zalecenia: zapalenia ścięgien, choroba zwyrodnieniowa, stany zapalne stawu, stabilizacja i podparcie podczas aktywności sportowej oraz w pracy, lekkie kontuzje i urazy, niewielkie niestabilności.
Kolor: beż

STABILIZATOR NADGARSTKA OS6260

STABILIZATOR NADGARSTKA OS6260

Opis: stabilizator jest wykonany z oddychającej dzianiny, która utkana jest z elastycznej, wysoce silnej a zarazem miękkiej nici, dzięki swoim właściwością zapewnia wysoki komfort noszenia; bezszwowa konstrukcja oznacza, iż orteza nie będzie powodowała otarć oraz nieprzyjemnych odciśnięć ciała; utkanie 3D wpływa na idealne anatomiczne dopasowanie ortezy, ponadto dołączona elastyczna taśma dociągowa pozwala indywidualnie dopasować siłę stabilizacji.
Działanie: poprawa zwartości stawu, stabilizacja, kompresja.
Zalecenia: profilaktyka urazów nadgarstka, zapalenie pochewek ścięgnistych ścięgien, osteoartrozy, niewielkie urazy i niestabilności, średniej wielkości stany zapalne nadgarstka; wsparcie, stabilizacja i ochrona dla sportowców, do pracy.

KRÓTKI STABILIZATOR KCIUKA I NADGARSTKA MP-D70(prawy)/MP-I70(lewy)

KRÓTKI STABILIZATOR KCIUKA I NADGARSTKA MP-D70(prawy)/MP-I70(lewy)

Opis: stabilizator nadgarstka wykonany jest z elastycznego materiału, zapinany na taśmy velcro, posiada po stronie zewnętrznej kciuka wyciąganą szynę aluminiową, która może być modelowana.
Działanie: stabilizacja i pozycjonowanie kciuka, unieruchomienie.
Zastosowanie: unieruchomienie i ochrona stawów śródręczno-nadgarstkowego i śródręczno-paliczkowego kciuka.

DŁUGI STABILIZATOR NADGARSTKA M760 i M660

DŁUGI STABILIZATOR NADGARSTKA M760 i M660

Opis: orteza wykonana jest z oddychającego trzywarstwowego materiału (velur, pianka poliuretanowa, frotte), zapinana na taśmy micro-velcro, posiada wstępnie wyprofilowaną, wyciąganą i pozwalającą się modelować szynę dłoniową.
Działanie: podparcie, stabilizacja oraz unieruchomienie.
Zastosowanie: RZS, stany zapalne, pooperacyjnie, zespół cieśni nadgarstka, pourazowo, niestabilność w obrębie nadgarstka, w procesie rehabilitacji.
Kolor: bordowo-czarny (M760)/beżowy (M660).
NFZ: tutor nadgarstka 9140.18 dysfunkcja stała. Orteza nadgarstka 9160.15 dysfunkcja czasowa.

DŁUGI PÓŁSZTYWNY STABILIZATOR NADGARSTKA MFP-D81(prawy)/MFP-I81(lewy)

DŁUGI PÓŁSZTYWNY STABILIZATOR NADGARSTKA MFP-D81(prawy)/MFP-I81(lewy)

Opis: stabilizator nadgarstka wykonany jest z półsztywnego, półprzepuszczalnego materiału, o zewnętrznej perforowanej strukturze wyłożonego od wewnątrz frotte. Posiada aluminiową szynę, która może być modelowana. Oba brzegi stabilizatora po stronie grzbietowej połączone są materiałem z dodatkiem Lycry, zapinanie na taśmy velcro przeciągane przez sprzączki.
Działanie: pozycjonowanie kciuka i nadgarstka, łatwe zakładanie dzięki przeciąganym przez sprzączki taśmom velcro.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się