Łokieć
 

PUSH MED: Ortopedyczna opaska na łokieć tenisisty EPI

Opaska na łokieć  PUSH MED EPI zmniejsza ból w przypadku występowania schorzenia "łokcia tenisisty" lub "łokcia golfisty". Poduszeczka uciskowa powoduje, że nacisk jest skierowany na prostowniki nadgarstka (w przypadku "łokcia tenisisty" ) oraz zginacze nadgarstka (w przypadku "łokcia golfisty"). Zminejsza to zależność od zakotwiczenia tych mięśni na łokciu. Poduszeczka wykonana jest z przyjaznego dla skóry elastycznego polimeru. Plastikowy element wzmacniający zapewnia równomierne rozłożenie nacisku wokół ramienia i zapobiega zbytniemu ściskaniu.


Dobre dopasowanie anatomiczne oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas ruchu. Do przymocowania opaski wokół przedramienia wystarcza jedna ręka.


Wskazania:


• Łokieć tenisisty (zapalenie nadkłykcia bocznego)
• Łokieć golfisty (zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego)

Rozmiar uniwersalny

 

PUSH MED: Stabilizator łokcia

Opaska na łokieć PUSH MED pozwala na ograniczenie możliwości prostowania ręki w łokciu, z niezliczonymi opcjami regulacji. Zapobiega to powstawaniu nadmiernego napięcia. Żądany stopień ograniczenia można łatwo ustawić przy pomocy jednej ręki.

System taśm jest bardzo funkcjonalny, jako że jest odporny na znaczące siły napinające, działające w różnych kierunkach. Dobre dopasowanie anatomiczne oraz wstawka silikonowa pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas ruchu. Opaska jest wygodna i lekka. Zamek błyskawiczny ułatwia jej zakładanie o zdejmowanie z ramienia.


Wskazania:

•  Przeciążenie stawu łokciowego
•  Uporczywe dolegliwości po zwichnięciu i/lub złamaniu
•  Choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego


Nadgarstek

 

PUSH CARE: Ortopedyczna opaska ochronna nadgarstka

Opaska nadgarstka PUSH CARE zapewnia ucisk wokół stawu nadgarstka, zwiększając w ten sposób jego stabilność. Stopień ucisku może być regulowany zawsze. gdy zajdzie taka potrzeba. Staw nadgarstka nie jest unieruchomiony, co nie ogranicza funkcjonalności dłoni. Część dłoniowa pozostaje nieskrępowana, aby zapewnić dobry chwyt. We wrażliwych miejscach nadgarstka znajduje się wykonana z miękkiego materiału tzw. strefa komfortu.


Wskazania:


• Profilaktyka przeciążeń i urazów
• Wzmocnienie nadwyrężonego nadgarstka
• Nieznaczna utrwalona niestabilność
• Choroba zwyrodnieniowa nadgarstka
• Zaburzenia reumatoidalne

 

PUSH MED: Orteza nadgarstka

Orteza nadgarstka PUSH MED zapewnia wysoki stopień wzmocnienia oraz ochrony stawu nadgarstka, bez ograniczania funkcjonalności dłoni. Usztywniacze dopasowujące się do budowy ciała ograniczają ruchy dłoniowe i grzbietowe nadgarstka. Stopień ucisku może być regulowany dzięki łatwej w użyciu taśmie elastycznej. Ortezę łatwo założyć używając jednej ręki. W szczególnie wrażliwych miejscach nadgarstka znajdują się wykonane z miękkiego materiału tzw. strefy komfortu.


Wskazania:

• Utrwalona niestabilność
• Dolegliwości związane z przeciążeniem nadgarstka
• Oporne na leczenie, wysiłkowe dolegliwości ze strony prostowników nadgarstka
• Zapalenie ścięgien prostowników nadgarstka
• Stabilne złamania w obrębie nadgarstka bez

 

PPUSH MED: Orteza szynowo-opaskowa nadgarstka Splint

Orteza szynowo-opaskowa nadgarstka PUSH MED zapewnia unieruchomienie nadgarstka bez ograniczenia funkcjonalności dłoni. Ortezę łatwo założyć używając jednej ręki. Okrągłe, nieelastyczne łączenie gwarantuje, że termoplastyczną szynę można dokładnie dopasować do anatomii stawu nadgarstkowego. Dzięki temu ruchy dłoniowe są ograniczone, a ułożenie dłoni zapewnia funkcjonalność.


Wskazania:

• Trudne w leczeniu, przeciążeniowe dolegliwości ze strony prostowników nadgarstka
• Schorzenia reumatoidalne (od umiarkowanych po poważne)
• Zespół cieśni nadgarstka

Dłoń
 

PUSH CARE: Ortopedyczna opaska ochronna nadgarstka

Charakterystyka
Orteza stawu nadgarstkowo-śródręcznego łagodzi ból wywołany zwiotczeniem torebki stawowej i więzadeł w okolicy pierwszego stawu nadgarstkowo-śródręcznego, zapewniając również funkcjonalne ułożenie ręki.
Orteza stabilizuje pierwszy staw nadgarstkowo-śródręczny, pozostawiając swobodę ruchu sąsiednich stawów. Zapewnia stabilność i optymalną funkcjonalność ręki.

Ortezę można łatwo założyć jedną reką. Jest ona odporna na wodę i brud, co zapewnia maksymalny komfort użytkownika.
Jej antybakteryjne właściwości zapobiegają powstawaniu nieprzyjemnego zapachu potu.
Dwie niezależne, regulowane, nieelastyczne taśmy umożliwiają zastosowanie żądanej kompresji na staw nadgarstkowo-śródręczny kciuka (CMC).


Zalecenia

Leczenie pooperacyjne po plastyce stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka, niestabilność stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka, choroba zwyrodnieniowa stawu nadgarstkowo-śródręcznego kciuka.

Strony
Prawa / lewa

 

Odcinek lędźwiowy
 

PUSH CARE: Ochronny pas krzyżowo-lędźwiowy

Pas na kręgosłup PUSH CARE zmniejsza ból w dolnej części pleców dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku. Wygodna poduszeczka w rejonie dolnej części pleców z czterema wypukłymi punkatami, zapewnia uczucie przyjemnego ucisku. Poduszeczka ta jest wyjmowalna, a nacisk można łatwo regulować, dopasowując go do indywidualnych potrzeb.

Kształt i materiał pasa powodują, że nosi się go wygodnie, podczas czynnosci wykonywanych na stojaco lub siedząco, w domu lub w pracy. Anatomiczne dopasowanie powoduje, że jest on odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, oraz gwarantuje utrzymanie własciwej postawy. Dobre dopasowanie do ciała sprawia, że pas ten jest niewidoczny, jeśli nosi się go pod ubraniem.

Wskazania

• Przewlekłe bóle lędźwiowego odcinka kręgosłupa
• Zabezpieczenie przy wykonywaniu czynności obciążających kręgosłup (prewencja wtórna)
• Zespoły korzeniowe i bólowe (rwa kulszowa)

 

PUSH MED: Stabilizujący pas krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa

Pas na kręgosłup PUSH MED koryguje pozycję kręgosłupa lędźwiowego i zmniejsza ból. Zaciśnięcie elastycznych taśm powoduje powstanie nacisku, poprawiając stabilizację dzięki zastosowaniu metalowych wkładek wzmacniających. Nacisk można łatwo regulować, aby dopasować go do indywidualnych potrzeb. Każdy pojedynczy element wzmacniający można regulować.

Kształt i materiał pasa powodują, że nosi się go wygodnie, podczas czynności wykonywanych na stojąco lub siedząco, w domu lub w pracy. Anatomiczne dopasowanie powoduje, że jest on odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i meżczyzn, oraz gwarantuje utrzymanie właściwej postawy. Dobre dopasowanie do ciała sprawia, że pas ten jest niewidoczny, jeśli nosi się go pod ubraniem.

 

Wskazania

• Kręgozmyk zwyrodnieniowy
• Zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego
• Dyskopatia
• Kompresyjne złamanie kręgów lędźwiowych na tle osteoporotycznym
• Doleczanie po zabiegach operacyjnych

 

Staw kolanowy
 

PUSH CARE: Stabilizator rzepki

Opaska kolana PUSH CARE zapewnia ucisk wokół stawu kolanowego i zwiększa jego stabilność. Stopień ucisku wokół kolana i uda może być regulowany zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Specjalna poduszeczka zapewnia ucisk na więzadło rzepki i podtrzymuje rzepkę. Odpowiednie anatomiczne dopasowanie oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas chodzenia.

Wskazania:

- ochrona przed urazami przy uprawianiu sportu
- zapalenie torebki stawowej
- stan po uszkodzeniu łękotek
- zmiany zwyrodnieniowe stawu (przy występowaniu obrzęków)
- niewielkie reumatoidalne zwyrodnienie stawu
- zespół rzepkowo-udowy

 

PUSH MED: Orteza kolana ze stabilizacją boczną

Orteza na kolano PUSH MED zapewnia solidne podtrzymanie stawu kolanowego w pozycji środkowo-bocznej. Kolano jest podtrzymywane przez dwa sprężyste, blaszkowe zawiasy, które w unikalny sposób współdziałają z naturalnymi ruchami obrotowymi kolana. Oznacza to, że zginanie oraz prostowanie nogi w kolanie nie jest utrudnione. Budowa taśmy zapewnia odpowiednie dopasowanie żebrowych zawiasów do stawu. Dobre dopasowanie anatomiczne oraz wstawka silikonowa pomagają w utrzymaniu ortezy na miejscu podczas chodzenia. Dzięki swoim małym rozmiarom, orteza ta jest niewidoczna, jeśli nosi się ją pod ubraniem.

Wskazania:
-
choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
- schorzenie z grupu reumatoidalnych procesów zapalnych
- niestabilność stawu kolanowego
- doleczanie po niektórych zabiegach operacyjnych w obrębie stawu.

 

PUSH MED: Ortopedyczna opaska stabilizująca rzepki (opaska podrzepkowa)

Opaska na rzepkę PUSH MED wywiera miejscowy nacisk na więzadło rzepki oraz podtrzymuje rzepkę. Dzięki takiemu działaniu, zmniejsza się siła oddziaływania mięśnia czworogłowego uda na przyczep piszczelowy, zmniejszając tym samym ból występujący w tej okolicy. Poduszeczka wykonana jest z przyjaznego dla skóry elastycznego polimeru. Plastikowy element obejmujący kończynę znajdujący się pod poduszeczką zapewnia równomierny nacisk. Odpowiednie anatomiczne dopasowanie oraz materiał poduszeczki pomagają w utrzymaniu opaski na swoim miejscu podczas chodzenia.

Wskazania:
- zespół rzepkowo-udowy
- zapalenie więzadła rzepki
- zapalenia przyczepu więzadła do szczytu rzepki
- choroba Osgooda-Schlattera
- podwichnięcie/nadmierna ruchomość stawu piszczelowo-strzałkowego bliższego

Rozmiar uniwersalny.

 

Staw skokowy
 

PUSH CARE: Ortopedyczna opaska ochronna stawu skokowego

Opaska stawu skokowego PUSH CARE zapewnia ucisk wokół stawu skokowego, zwiększając w ten sposób jego stabilność. Stopień ucisku może być regulowany zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba.

Opaska na kostkę jest doskonale dopasowana i może być noszona praktycznie do każdych butów. W szczególnie wrażliwych miejscach kostki znajdują się wykonane z miękkiego materiału tzw. strefy komfortu.


Wskazania:

• Niewielkie urazy skrętne
• Niewielkie podrażnienia torebki stawowej
• Nieznaczna niestabilność stawu skokowego
• Choroba zwyrodnieniowa stawów bez niestabilności

 

PUSH MED: Orteza stawu skokowego

Orteza stawu skokowego PUSH MED zapewnia długotrwałe wzmocnienie stawu skokowego i może być używana w różnych okolicznościach i warunkach. Orteza ta działa na zasadzie aktywnego bandaża. Stopień ucisku oraz ograniczenia ruchu odwracania/nawracania można regulować, a wstawka silikonowa po wewnętrznej stronie opaski zapewnia utrzymanie jej we właściwym miejscu. Wokół wrażliwych rejonów stopy, takich jak podbicie czy ścięgno Achillesa, znajdują się strefy komfortu.

Ortezę nosi się wygodnie i jest ona łatwa w użyciu, między innymi dzięki szerokiemu podbiciu i zintegrowanemu łączeniu na pięcie (heel-lock)


Wskazania:

  • Przewlekła umiarkowana niestabilność stawu skokowego niewielkiego stopnia
  • Leczenie ostrego uszkodzenia więzadła pobocznego stawu skokowego
  • Leczenie stabilnych złamań kostki (Typu Webera A z izolowanym złamaniem kostki bocznej)
  • Doleczanie złamań kostki (w tym złamanie typu Jones)
  • Kontynuacja leczenia po leczeniu operacyjnym urazów więzadeł lub złamań
  • Uszkodzenie torebki stawowej i zapalenie ścięgien
  • Niestabilność stawu na tle choroby reumatycznej
  • Prewencja uszkodzeń więzadeł stawu skokowego po wcześniejszych urazach (przy umiarkowanym obrzęku)
  • Kostka footbolisty

 

PUSH MED: Orteza stawu skokowego AEQUI Flex

PUSH MED AEQUI FLEX zapewnia zarówno wydajne wzmocnienie mechaniczne niesprawnej kostki, jak i komfort w użytkowaniu. Jest bardziej elastyczna niż model Ortho Aequi i ma po zewnętrznej stronie wydłużoną elastyczną powłokę zapewniającą równomierną kompresję, nawet w wypadku niewielkiego obrzęku. Sztywne wsparcie znajduje się wyłącznie na przyśrodkowej stronie stawu i posiada wydrążenie na kostkę. Strona boczna wykonana jest ze wstępnie formowanej pianki, która z łatwością dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Orteza ta jest mocowana za pomocą ukośnego paska. Elastyczne taśmy poprawiają przyleganie oraz ucisk wokół stawu skokowego.


Zalecenia:

Leczenie świeżych urazów więzadeł pobocznych stawu skokowego, kontynuacja zachowawczego lub operacyjnego leczenia złamania kostki, choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego, zapobieganie nawrotowym uszkodzeniom więzadeł stawu skokowego.

 

PUSH ORTHO: Orteza stawu skokowego AEQUI

PUSH AEQUI jest efektywną ortezą na kostkę, która zapewnia zarówno wydajne wzmocnienie mechaniczne niesprawnej kostki, jak i komfort w użytkowaniu.

Sztywne wsparcie znajduje się wyłącznie na przyśrodkowej stronie stawu i posiada wydrążenie na kostkę. Strona boczna wykonana jest ze wstępnie formowanej pianki, która z łatwością dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Orteza ta jest mocowana za pomocą ukośnego paska. Elastyczne taśmy poprawiają przyleganie oraz ucisk wokół stawu skokowego.


Wskazania:

• Przewlekła niestabilność stawu skokowego nasilająca się podczas wysiłku
• Leczenie świeżych urazów więzadeł pobocznych stawu skokowego niewielkiego stopnia
• Kontynuacja zachowawczego lub operacyjnego leczenia złamania kostki
• Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego z niestabilnością, przebiegająca bez obrzęku
• Zapobieganie nawrotowym uszkodzeniom więzadeł stawu skokowego