Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską to kolejna propozycja, z której możesz skorzystać w naszym centrum we Wrocławiu. Polega on na masowaniu ciała specjalną bańką, w której, poprzez wypuszczenie powietrza, wytwarza się podciśnienie. Ten rodzaj baniek nie wymaga stosowania ognia, dzięki czemu jest znacznie bezpieczniejszy, niż tradycyjne bańki szklane.

W jakich sytuacjach warto stosować masaż bańką chińską? Przede wszystkim jest on niezwykle skuteczną metodą redukcji cellulitu. Nie jest to jednak jedyne jego zastosowanie. Pomóc może nam bowiem również w przypadkach bólu kręgosłupa, dolegliwości mięśniowych oraz w problemach ze stawami. Doskonale pobudza krążenie, pomaga więc również osobom, które zmagają się z zaburzeniami układu krążenia.

Masaże sprzyjają zdrowiu, relaksują, łagodzą dolegliwości bólowe, a nawet zmniejszają widoczność cellulitu czy odchudzają. Wśród wielu rodzajów leczniczego dotyku, możemy szczególnie polecić masaż bańką chińską. Bańka chińska jest zimną bańką próżniową, która wysysa powietrze pod ciśnieniem, tym samym zasysa skórę, intensywnie masując wybrane partie ciała. Technika masażu bańką zaczerpnięta została z cenionej także dzisiaj chińskiej medycyny ludowej.

 

Na czym polega masaż bańką chińską?

 

Podczas zabiegu masażu bańką chińską z bańki usuwane jest powietrze, a następnie bańka przykładana jest do ciała i zasysa fałdę skóry oraz tkanek do wnętrza. Masażysta wykonuje zassaną bańką pociągłe i okrężne ruchy, które mogą nawet powodować krótkotrwałe zasinienie. Taki masaż pobudza krążenie krwi, usuwa toksyny z organizmu, rozluźnia mięśnie i pobudza skórę do naturalnej odnowy. Trwa od 15 do 60 minut, w zależności od tego, która partia ciała poddawana jest zabiegowi. Zabieg należy po powtarzać kilkakrotnie w odstępie maksymalnie 3 dni lub, kiedy ma działać profilaktycznie, raz w tygodniu. Cena masażu bańką chińską zależy od rodzaju zbiegu i jego długości trwania.

 

Dlaczego warto wybrać się na taki masaż?

 

Masaż bańką chińską to zabieg leczniczy i relaksacyjny, doskonale niwelujący wiele dolegliwości ciała. Polecany jest osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe i stawowe, nerwobóle i bóle migrenowe. Chętnie korzystają z niego pacjenci z chorobami płuc czy problemami z ukrwieniem. Stosowany jest nie tylko w medycynie, ale także w kosmetologii, między innymi dlatego, że zmniejsza widoczność cellulitu, sprzyja redukcji tłuszczu z brzucha, pośladków i ud, zmniejsza rozstępy, modeluje sylwetkę. Bańkami chińskimi można wykonać masaż brzucha, pleców, a nawet twarzy. Poza tym masowanie odpręża, co u osób żyjących w stresie zwiększa komfort życia.

 

Efekty masażu bańką chińską

 

Masaże bańką chińską wykonuje się od około 3 tysięcy lat. Masowanie bańką, w której wytworzyło się podciśnienie, wywołuje lokalne przekrwienia i stymulację mechanizmów samoregulacji organizmu. Od początku zauważono, że efektem masażu bańki chińskiej jest zmniejszenie odczucia bólu, napięcia mięśniowego i problemów z kręgosłupem. Bańki chińskie powszechnie wykorzystuje się także podczas leczenia infekcji grypopodobnych i przeziębienia oraz u osób z obniżoną odpornością, jednak masaż bańkami przynosi także inne korzyści, dlatego obecnie metoda ta stosowana jest także w celu poprawienia wyglądu i estetyki ciała. Masaż bańką chińską służy do zwalczania rozstępów oraz cellulitu, odchudzania i wygładzania skóry twarzy. Bańkami chińskimi można masować  uda, pośladki, brzuch i ramiona. Po około 10 zabiegach zmniejsza się obwód ud i pośladków. Dobre rezultaty regularnych masaży widać u większości pacjentek i pacjentów pod warunkiem jednak, że masaż został wykonany profesjonalnie.

 

Zalecenia i przeciwskazania do masażu bańką chińską

 

Jak do każdego zabiegu, tak i do masażu bańką chińską są pewne przeciwskazania. Nie wolno wykonywać go u osób z gorączką nieznanego pochodzenia, z aktywną chorobą nowotworową i zakaźną. Przeciwskazaniem do masażu chińską bańką jest padaczka, zespół odstawienia alkoholu czy narkotyków. Nie wolno wykonywać masażu u osób ze stwardnieniem rozsianym (SM), niewydolnością krążenia, nadciśnieniem tętniczym, z chorobami i wadami serca oraz gdy doszło do przerwania ciągłości skóry i jej stanu zapalnego. Zabieg nie jest dozwolony u osób z hemofilią. Masaż bańką chińską na twarz nie powinien być wykonywany u osób z cerą naczynkową. Lepiej poczekać z zabiegami, gdy pacjentka jest w ciąży albo miesiączkuje. Z zasady też nie masuje się osób powyżej 80 roku życia.

 

Masaż bańką chińską we Wrocławiu

 

Jeśli chcesz skorzystać z dobroczynnego działania masażem bańką chińską, możesz zdecydować się na relaksacyjny, leczniczy czy antycellulitowy zabieg wykonany przez profesjonalistów w gabinecie we Wrocławiu. Sprawdź opinie na temat masażu bańką chińską i umów się na wizytę.