Sprzęt ortopedyczny dla stawu łokciowego

Uszkodzenia stawu łokciowego mogą wystąpić u osób wykonujących prace biurowe, a także stolarzy, malarzy i sportowców. Ból uszkodzonego stawu łokciowego bywa bardzo uciążliwy i często utrudnia wykonywanie nawet zwykłych, codziennych czynności. W takich sytuacjach bardzo pomocne mogą okazać się ortezy stawu łokciowego, które usztywnią kończynę w miejscu urazu i ograniczą zakres ruchu, co złagodzi ból. 

Orteza stawu łokciowego (inaczej stabilizator stawu łokciowego) może być również stosowana profilaktycznie przez osoby narażone na uszkodzenia tej części ciała. Powinna być wykonana z elastycznego, wygodnego i oddychającego materiału, dzięki czemu jej noszenie będzie komfortowe i nie spowoduje podrażnień. Stabilizator łokcia może być stosowany przy wszystkich rodzajach urazów i zwyrodnień stawu łokciowego.

Dobierz odpowiedni rodzaj sprzętu do kontuzji

Orteza łokcia pomaga złagodzić dolegliwości wynikające z wielu schorzeń, takich jak łokieć tenisisty, łokieć golfisty, stany zapalne ścięgien, czy też kontuzje lub urazy. Łokieć tenisisty to przypadłość, która dotyka wielu pracowników biurowych i obejmuje mięśnie prostowniki nadgarstka. Stabilizator łokcia tenisisty zapewnia mu odpowiedni ucisk i podparcie, a także delikatnie ogrzewa i masuje okolicę łokcia, co zmniejsza ból. 

Stabilizator na staw łokciowy pomaga również przy leczeniu i zapobieganiu chorobie nazywanej łokciem golfisty, która obejmuje mięśnie zginacze nadgarstka. Prawidłowo stosowany stabilizator na łokieć golfisty pomaga w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów choroby poprzez poprawę zwartości stawu i jego stabilizację. Ponadto, stabilizator na łokieć umożliwia kontrolowanie siły kompresji, dzięki czemu zmniejsza ból i napięcie mięśniowo-ścięgniste. 

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU ŁOKCIOWEGO TN-230

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU ŁOKCIOWEGO TN-230

Opis: Produkt linii Elastic wykonany jest z oddychającego, elastycznego, bardzo wytrzymałego i miękkiego materiału, który zapewnia bardzo wysoki poziom wygody i komfortu podczas stosowania. Materiał zapewnia kompresję i elastyczność działającą w 4 kierunkach, co pozwala ortezie na idealne dopasowanie i przyleganie do ciała. Produkt posiada umiejscowioną wewnątrz ortezy neoprenową poduszkę, która osłania, delikatnie masuje i ogrzewa okolicę łokcia.
Działanie: Stabilizacja, ucisk i podparcie.
Zastosowanie: Łokieć tenisisty, łokieć golfisty, stany zapalne ścięgien, stabilizacja i profilaktyka urazów sportowych oraz przeciążeń powstających w pracy, lekkie kontuzje i urazy, niewielkie niestabilności, stany zapalne.

STABILIZATOR STAWU ŁOKCIOWEGO OS 6230

STABILIZATOR STAWU ŁOKCIOWEGO OS 6230

Opis: stabilizator jest wykonany z oddychającej dzianiny, która utkana jest z elastycznej, wysoce silnej a zarazem miękkiej nici, dzięki swoim właściwością zapewnia wysoki komfort noszenia; bezszwowa konstrukcja oznacza, iż orteza nie będzie powodowała otarć oraz nieprzyjemnych odciśnięć ciała, utkanie 3D zapewnia idealne anatomiczne dopasowanie, ponadto orteza zawiera wiskoelastyczne peloty uciskowe, a dołączona elastyczna taśma dociągowa pozwala na indywiduale dopasowanie siły stabilizacji i nacisku pelot.
Działanie: możliwość kontroli siły kompresji prowadzi do zmniejszenia bólu oraz napięcia mięśniowo-ścięgnistego, rękaw elastyczny stabilizatora przenosi kompresję na peloty, które powodują pulsacyjny, wywoływany prze ruchy w stawie łokciowym, masaż tkanek miękkich, w okolicy wyrostka łokciowego materiał jest bardziej miękki i wywołuje mniejszą kompresję, niż w innych częściach ortezy; stabilizator poprawia zwartości stawu oraz stabilizuje stawy łokcia.
Zalecenia: “łokieć tenisisty”, “łokieć golfisty”; niewielkie urazy i niestabilności, średniej wielkości stany zapalne; wsparcie, stabilizacja i ochrona dla sportowców i do pracy.

ORTEZA (OPASKA) NA ŁOKIEĆ TENISISTY EMO CD-300

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się