Logopeda we Wrocławiu

Dziś bardzo wiele dzieci zmaga się z problemami dotyczącymi wymowy. Część z nich wynika z innych chorób i schorzeń. Czasami mamy do czynienia z wadami wymowy wymagającymi korygowania od najmłodszych lat. Wiedząc o tym zadbaliśmy, by wszyscy pacjenci z Wrocławia mogli otrzymać pomoc, jakiej potrzebują.

Villa Medica zatrudnia doświadczonych logopedów, którzy doskonale wiedzą w jaki sposób prowadzić zajęcia terapeutyczne by były one przyjemnością, a jednocześnie przyniosły widoczne efekty. Korzystamy z szeregu nowoczesnych metod terapii, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować rodzaj leczenia do problemu, z jakim zmaga się trafiający do nas pacjent.

Korygowanie wad wymowy i emisji głosu

Wady wymowy oraz problemy z prawidłową emisją głosu to częste defekty logopedyczne dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jeśli obserwujemy je u swojego dziecka, nie warto czekać, aż miną samoistnie. Może bowiem okazać się, że problem z jakim zmaga się nasza pociecha będzie jeszcze się nasilał. Dlatego też w naszym centrum oferujemy kompleksową pomoc logopedyczną.

Nasi doświadczeni specjaliści korzystają z najnowocześniejszych metod korygowania wad wymowy i emisji głosu. Dobierają ćwiczenia w oparciu o informacje zgromadzone podczas wywiadu i rozmowy z rodzicami. Zajęcia dopasowane są nie tylko do problemu, ale również wieku i temperamentu dziecka - dzięki temu są przyjemną zabawą, która daje widoczne efekty.

Przeprowadzamy indywidualne zajęcia terapeutyczne

W zajęciach z logopedą niezwykle ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Każda z osób trafiających do Villa Medica zmaga się bowiem z innymi trudnościami. Właśnie dlatego w naszym centrum rehabilitacji przeprowadzamy indywidualne zajęcia terapeutyczne, które skutkują dużą poprawą wymowy oraz emisji głosu.

Staramy się zdiagnozować wszystkie trudności, z jakimi zmaga się pacjent oraz poznać ich przyczyny. Rozmawiamy z rodzicami, zapoznajemy się z dokumentacją medyczną. W oparciu o uzyskane informacje opracowujemy indywidualne zestawy ćwiczeń oraz metody terapii, które wykorzystujemy na zajęciach z pacjentem.

Psychostymulacja w logopedii

Podczas terapii logopedycznej niezwykle ważne jest wykorzystywanie nowoczesnych metod. Zwiększa to bowiem szansę na widoczne efekty ćwiczeń pacjenta. Wiedząc o tym, podczas naszych zajęć logopedycznych wykorzystujemy zalety psychostymulacji. Dzięki tej metodzie mózg pacjenta ma szansę przyswoić znacznie więcej informacji.

Metoda psychostymulacyjna to idealne rozwiązanie w przypadku dzieci z porażeniem mózgowym oraz innymi uszkodzeniami neurologicznymi. Indywidualnie opracowany program ćwiczeń ze specjalistą oraz rodzicami pozwala dziecku robić widoczne postępy. Zadania opracowane są tak, by mały pacjent mógł im sprostać - dzięki temu zajęcia odbywają się bez stresu i nerwów.

Logopeda dla małych dzieci

Zajęcia z logopedą warto zacząć jak najwcześniej. Tylko wtedy dziecko ma szansę w stu procentach pozbyć się problemów z wymową i artykulacją wyrazów. Dlatego też Villa Medica we Wrocławiu oferuje zajęcia dla małych dzieci. Nasi logopedzi posiadają wiedzę i umiejętności, pozwalające im skutecznie pracować z najmłodszymi.

Podczas zajęć panuje miła atmosfera, co sprawia, że kojarzą się one dziecku z przyjemną zabawą. Dzięki temu maluchy znacznie szybciej robią postępy i nie odczuwają stresu. Co ważne, dbamy również o rodziców - udzielamy im wszelkich niezbędnych porad oraz podpowiadamy w jaki sposób dbać o rozwój mowy podczas codziennych ćwiczeń w domu.

Leczenie zaburzeń mowy po udarach mózgu i innych urazach

Nasz zakres działań nie ogranicza się do terapii logopedycznej najmłodszych. W Villa Medica niesiemy również pomoc osobom dorosłym. Jak wiadomo, w wyniku udarów, wylewów krwi do mózgu oraz innych urazów neurologicznych, pacjent może utracić zdolność porozumiewania się. Niewyraźna mowa, niemożność wypowiadania pewnych głosek - to częste problemy.

Jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Nasi doświadczeni specjaliści posiadają szeroką wiedzę na temat terapii logopedycznej osób dorosłych. Nie tylko pomagają w odzyskaniu pełnej sprawności aparatu mowy, ale również pracują z pacjentem nad poprawą emisji głosu. Dzięki temu terapia w Villa Medica daje doskonałe efekty.

Metody terapeutyczne są dobierane indywidualnie do pacjenta

W trosce o jak najlepsze efekty terapii logopedycznej, nasi specjaliści przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzają dokładne konsultacje z pacjentem. Dzięki temu dobieramy najbardziej skuteczne dla niego metody terapeutyczne. Indywidualne podejście naszego personelu jest zatem gwarancją szybkich i widocznych postępów. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych pacjentów Villa Medica.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się