Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska odgrywa bardzo ważną rolę w diagnostyce pacjentów, stanowi też pierwszy krok w procesie leczenia. Dzięki konsultacji lekarz jest w stanie zapoznać się z historią medyczną pacjenta i jego wynikami badań. Na podstawie wywiadu i analizy wyników może wystawić wstępną diagnozę, a także zlecić dodatkowe badania, które umożliwią potwierdzenie lub wykluczenie jego przypuszczeń.

Bardzo ważnym elementem konsultacji jest przeprowadzenie dokładnego badania fizykalnego, który pomoże lekarzowi określić aktualny stan zdrowia pacjenta i rozpoznać objawy potencjalnych schorzeń. Zakres i forma tego badania uzależnione są od specjalizacji lekarza, do którego udajemy się na konsultację. W trakcie konsultacji pacjent powinien otrzymać od lekarza wytyczne dotyczące dalszych kroków, które powinien podjąć.

Konsultacja lekarska- co to jest?

Konsultacja lekarska to spotkanie pacjenta z lekarzem odbywające się w celu uzyskania porady zdrowotnej lub rozpoczęcia leczenia. Konsultacje lekarskie są bardzo ważne, gdyż jest to okazja dla lekarza, by zbadać objawy występujące u pacjenta, a także zidentyfikować przyczyny jego złego stanu zdrowia. W każdym przypadku lekarz powinien postępować zgodnie z metodyką badań, która określa między innymi przebieg konsultacji lekarskiej. 

W trakcie pierwszego spotkania z lekarzem ogromną rolę odgrywa wywiad. Dlatego w czasie konsultacji konieczne jest przedstawienie lekarzowi wszystkich problemów zdrowotnych, które są dla nas niepokojące. Po rozpoczęciu leczenia u danego lekarza, na każdej kolejnej wizycie, pacjent powinien informować go o poprawie lub pogorszeniu stanu zdrowia, skuteczności zaleconych metod leczenia i reakcji na przepisane leki.  

Jak przebiega konsultacja lekarska?

Przebieg konsultacji lekarskiej może różnić się w zależności od specjalizacji lekarza, do którego się udajemy. Istnieją jednak elementy wspólne, które powinny pojawić się w trakcie każdej konsultacji. Bardzo ważne jest przygotowanie pacjenta do spotkania z lekarzem. Przed konsultacją powinien on zebrać swoją dotychczasową dokumentację medyczną, aktualne wyniki badań, a także przygotować listę swoich dolegliwości. 

Lekarz musi posiadać wszystkie informacje dotyczące leków zażywanych przez pacjenta, między innymi w celu uniknięcia ryzyka interakcji ze środkami, które będzie chciał mu zalecić. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie badania pacjenta, a następnie postawienie diagnozy. Pod koniec wizyty pacjent otrzymuje od lekarza recepty, orzeczenie lekarskie, skierowanie na dalsze badania lub do szpitala, a gdy jest to konieczne zaświadczenie o niezdolności do pracy.

Co nas wyróżnia?

Konsultacje lekarskie w Villa Medica są najważniejszym etapem rehabilitacji pacjentów. Wyróżnia nas nie tylko korzystna cena, ale też indywidualne podejście do każdego przypadku. Nasi lekarze zawsze przeprowadzają z pacjentem szczegółowy wywiad, połączony z dokładnym badaniem fizykalnym, a następnie precyzyjnie dobierają badania laboratoryjne i obrazowe. Udzielają też profesjonalnych porad dotyczących sprzętu ortopedycznego i wyrobów przeciwżylakowych.

Nasze konsultacje lekarskie wyróżnia:

  1. Szczegółowo zebrany wywiad i rzetelne badanie fizykalne 
  2. Precyzja w doborze badań laboratoryjnych i obrazowych 
  3. Profesjonalizm w poradach dotyczących sprzętu ortopedycznego i wyrobów przeciwżylakowych

Pacjenci w Villa Medica mają łatwy dostęp do swojego lekarza na każdym etapie leczenia i rehabilitacji. Wizyta trwa 25 minut, istnieje możliwość zapłaty kartą płatniczą.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się