Staw kolanowy

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO TN-210

ELASTYCZNA ORTEZA STAWU KOLANOWEGO TN-210

Opis: Produkt linii Elastic wykonany jest z oddychającego, elastycznego, bardzo wytrzymałego i miękkiego materiału, który zapewnia bardzo wysoki poziom wygody i komfortu podczas stosowania. Materiał zapewnia kompresję i elastyczność działającą w 4 kierunkach, co pozwala ortezie na idealne dopasowanie i przyleganie do ciała. Produkt posiada umiejscowioną wewnątrz ortezy neoprenową poduszkę, która osłania, delikatnie masuje i ogrzewa przednią okolicę kolana.
Działanie: Stabilizacja, ucisk i podparcie.
Zastosowanie: Zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne, stabilizacja i podparcie podczas aktywności sportowej oraz w pracy, lekkie kontuzje i urazy, niewielkie niestabilności.

STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO TN-211

STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO TN-211

Opis: Produkt linii Elastic wykonany jest z oddychającego, elastycznego, bardzo wytrzymałego i miękkiego materiału, który zapewnia bardzo wysoki poziom wygody i komfortu podczas stosowania. Materiał zapewnia kompresję i elastyczność działającą w 4 kierunkach, co pozwala ortezie na idealne dopasowanie i przyleganie do ciała. Produkt posiada otwór na rzepkę oraz stalki boczne poprawiające stabilność stawu.
Działanie: Stabilizacja, ucisk i podparcie.
Zastosowanie: Zmiany zwyrodnieniowe, stany zapalne oraz procesy zapalne innych struktur okołostawowych, stabilizacja i podparcie podczas aktywności sportowej oraz w pracy, lekkie kontuzje i urazy, niewielkie niestabilności.
Kolor: beżowy.

STABILIZATOR KOLANA OS 6211 ORLIMAN SPORT

STABILIZATOR KOLANA OS 6211 ORLIMAN SPORT

OPIS : bezszwowa konstrukcja oznacza, iż orteza nie będzie powodowała otarć oraz nieprzyjemnych odciśnięć ciała, utkanie 3D zapewnia idealne anatomiczne dopasowanie, ponadto orteza zawiera okołorzepkowy wiskoelastyczny pierścień stabilizująco-masujący oraz fiszbiny boczne, wspólne działanie wspomnianych elementów konstrukcyjnych zapewnia stabilizację kolana oraz micromasaż poprawiający krążenie Zalecenia: Osteoartritis, artrozy; niewielkie urazy i niestabilności; średniej wielkości stany zapalne; wsparcie, stabilizacja i ochrona dla sportowców i do pracy.
Działanie: efekt masażu peloty oraz kompresja rękawa, wywołują lepsze krążenie powodując szybszą resorpcję wysięku, zapobiegają przesuwaniu się ortezy, strefy komfortu zapobiegają powstawaniu nadmiernej kompresji w niepożądanych miejscach; stabilizator poprawia zwartość stawu, stabilizuje, redukuje obrzęki okołorzepkowe. Długość:24 cm.

STABILIZATOR RZEPKI DONJOY REACTION

STABILIZATOR RZEPKI DONJOY REACTION

Opis: Donjoy Reaction to zaawansowana orteza stawu kolanowego, która został opracowany przez chirurga ortopedę dla pacjentów cierpiących na ból stawu kolanowego związane z szeregiem stanów obejmujących: - chondromalację rzepki - Choroba Osgood - Schlatter - Czworogłowy i ścięgna rzepki - Łagodne Choroby zwyrodnieniowe (OA ) - Niestabilności stawu kolanowego - Lekkie urazy więzadeł Stabilizator kolana Reaction posiada elastomerową strukturę pajęczyny, która umożliwia rozproszenie energii oraz amortyzację co daje efekt stopniowego łagodzenia bólu . Orteza posiada regulowane ramiączka, które utrzymują się w miejscu i mogą być również dostosowane do komfortu i pożądanego stopnia naciągu .
Działanie: Stabilizator stawu kolanowego może być stosowany do łagodzenia bólu przedniego kolana podczas prac codziennych oraz uprawiania sportu , w tym sportów kontaktowych . Może on być również stosowany w następstwie urazu lub gdy jest łagodny obrzęk stawów kolana. Opcjonalnie orteza posiada zdejmowaną oddychającą tuleję, która jest noszona pod klamrą co pomaga zapewnić stabilizację i kompresję tkanek oraz poprawia ogólny komfort użytkowania .
Zastosowanie: Stabilizator kolana oferuje elastyczne membrany , które wydłużają się podczas ruchu i powracają do swoich pierwotnych wymiarów co pochłania wstrząsy i przynosi obciążenia od bolesnej okolicy. Zapewnia idealne dopasowanie wokół rzepki , a dzięki zastosowanym materiałom całość jest oddychająca i zapewnia duży komfort. Jest również wyposażony w zawiasy dwuosiowe , które są elastyczne i zapewniają dodatkowe wsparcie dla kolana. Badania przeprowadzone przez University of Central Lancashire stwierdziły, żeDonjoy Reaction znacznie zmniejsza ból rzepki u pacjentów , dając im poczucie lepszej stabilności kolana podczas zadań .
Jaki dobrać rozmiar? Zmierz uda 15cm od środka kolana.

DŁUGI STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO 94260

DŁUGI STABILIZATOR STAWU KOLANOWEGO 94260

Opis: Stabilizator kolana z monocentrycznymi szynami bocznymi i regulacją zakresu ruchomości kończyną, która odbywa się co 10 stopni w zakresie -10 do 120 stopni. Orteza 94260 daje możliwość usztywnienia kończyny w położeniach od -10 do 30 stopni, regulacja co 10 stopni.
Działanie: stabilizacja boczno-przyśrodkowa oraz przednio-tylna kolana. Model 94260 posiada 2 udowe taśmy dociągowe i 2 podudziowe taśmy dociągowe. System wydłużania teleskopowego szyn pozwala ustawić dowolną długość ortezy w przedziale od 44 do 69 cm, a następnie zablokować w żądanej długości, ponadto boczne i przyśrodkowe poduszki zapobiegają rotowaniu się ortezy na kończynie. Długość taśm można regulować dzięki czemu idealnie dopasujesz stabilizator do swego kolana.
Zastosowanie: - na niestabilności stawu kolanowego, - po operacji kolana, - po urazach kolana, - w procesie rehabilitacji, w celu pełnego unieruchomienia kończyny w stawie kolanowym w wyproście lub zgięciu, gdy wymagana jest dokładna kontrola zakresu ruchu w stawie kolanowym (np. po zabiegach na więzadłach krzyżowych). Uniwersalny rozmiar.

NFZ
Allianz
Mondial Assistance
Saltus Zdrowie
TU Zdrowie

Nasz serwis używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. Dowiedz się wiecej.

Zgadzam się